د٫ فروردین ۷ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

نوزدهمین کارگاه آموزش خبرنگاری در شوش برگزار می شود

1 دقیقه خوانده شده
نوزدهمین کارگاه آموزش خبرنگاری در شوش برگزار می شود
نوزدهمین کارگاه آموزش خبرنگاری در سطح مقدماتی تحت عنوان «شهروند خبرنگار» به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان شوش برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان؛ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش با اعلام این خبر گفت: نوزدهمین کارگاه آموزش خبرنگاری تحت عنوان «شهروند خبرنگار» با محوریت های اصول خبرنویسی، فرایند جمع آوری خبر،آشنایی با گزارش نویسی و انواع آن، منابع خبری، تحلیل و انتشار اخبار و اطلاعات در جامعه با همکاری عباس کرم الهی پیشکسوت مطبوعات و رسانه شهرستان شوش و سرپرست انجمن روزنامه نگاران این اداره برگزار می شود.

رضا ذاکری افزود: در سال های اخیر پس از گسترش فرهنگ دیجیتال،اینترنت،تلفن‌های همراه دوربین‌دار،دوربین‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی بسیاری از شهروندان عادی با تصویربرداری و عکاسی از وقایع پیرامون‌شان و انتشار آن در سطح فضای مجازی، فرهنگ جدیدی به عنوان «شهروند خبرنگار» را پدیدآوردند.

وی اضافه کرد: این واژه ی به هنگام، وقایع را در سریع ترین زمان منتشر کرده به طوری که دیگر کشورها از طریق همین فضای مجازی وقایع و رویدادها را دیده و مطالعه می کنند و اگر در این راستا کسانی که مبادرت به انتشار اخبار می کنند با اصول خبرنویسی آشنا شوند،بی شک رویدادها در چارچوب قانون مطبوعات و رسانه منتشر می شوند.

ذاکری تصریح کرد: ثبت نام این دوره از روز شنبه ۱۷ آبان ماه آغاز می شود و تا روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ادامه دارد که علاقه مند می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی با در دست داشتن دو قطعه عکس،کپی شناسنامه،کپی کارت ملی و یک عدد پوشه در ساعات اداری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش ادامه داد: این دوره در پنج جلسه یک و نیم ساعته با ظرفیت ثبت نام حداکثر ۱۵ نفر برگزار می شود و آغاز کارگاه از ۱ آذرماه همزمان با هفته بسیج در نظر گرفته شده است.

نوزدهمین کارگاه آموزش خبرنگاری در شوش برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.