د. مارس 1st, 2021

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

در نشست ویدئو کنفرانس مدیران کل روابط عمومی استانداریها مطرح شد؛ اقناع افكار عمومی در گرو توجه به كار حرفه اي خبر نويسی است

1 دقیقه خوانده شده
در نشست ویدئو کنفرانس مدیران کل روابط عمومی استانداریها مطرح شد؛ اقناع افكار عمومی در گرو توجه به كار حرفه اي خبر نويسی است

معاون خبري خبرگزاري جمهوری اسلامی (ایرنا) با تاكيد بر اينكه بايد به سمت خبرنويسي حرفه اي حركت كنيم، تاکید کرد: اقناع افکار عمومی از طریق خبرنویسی و اطلاع رسانی حرفه ای صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ «محمدرضا نادري گيسور» امروز دوشنبه در نشست ويدئوكنفرانسي از محل وزارت کشور با مديران كل و کارشناسان خبری روابط عمومي استانداري هاي سراسر كشور افزود: رسانه حلقه واسط ميان مردم و مسئولين است و تحقق این رسالت از طریق اطلاع رسانی درست و منطقی محقق می شود.
وی نقش خبرنویسی را در تحقق اطلاع رسانی به جامعه، بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: خبر حرفه ای باید واجد شاخص های حرفه ای از جمله؛ تیتر جذاب، عناصر و ارزشهای خبری و اطلاعات جامع باشد تا بتواند همانند یک قلاب، مخاطب را بسوی خود جلب کند.
معاون خبر ایرنا، نگارش خبرهای کلیشه ای، فاقد اطلاعات لازم و همچنین، استفاده از عبارات زائد و غير كاربردي را از جمله مشکلاتی خواند كه باعث مي شود خبر براي مخاطب ملال آور شود.
نادري تصريح كرد: بايد با كار حرفه اي و رعايت استانداردهاي خبر نويسي، خبرنگاران حرفه اي را در مجموعه هاي روابط عمومي تربیت کنیم و آنها را به جامعه رسانه اي كشور تحويل دهيم.
معاون خبر ايرنا در بخش ديگري از سخنانش گفت: در دنياي امروز، رسانه ها به قدرتي اثرگذار در نظام های مديريت تبديل شده اند و همه دولتها و نهادها ناگزير به استفاده از ظرفيت هاي رسانه اي براي پيشبرد اهداف خویش در اداره جامعه هستند.
وي تاكيد كرد: در چنین شرایطی، خبرنويسي حرفه اي به عنوان پایه اطلاع رسانی  مي تواند زمينه ساز اقناع و همراه سازي افكار عمومي با مدیریت جامعه باشد.
نادري گفت: براي جذب مخاطب بايد در انتخاب تيتر، نهايت دقت را داشته باشيم و البته در ساير اجزاي خبر هم تا می توانيم به مخاطب اطلاعات درست و جديد بدهيم.
معاون خبر ايرنا با تاكيد بر اينكه به تجربه ديده شده است كه يك خبر خوب و مثبت مي تواند يك جامعه را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: بايد نهايت حس مسئوليت را در خبر نويسي داشته باشيم.
وي یادآور شد: بيان مشكلات و دغدغه هاي عمومي و انتقال مسئولانه آن به مديران تصميم گير كشور مي تواند زمينه هاي جلب اعتماد عمومي را به رسانه ها و روابط عمومی ها فراهم سازد.
در اين نشست ،مديران کل روابط عمومي استانداري ها به بيان ديدگاهها و نقطه نظرات  خویش در زمینه خبر نويسي و ضعف ها و خلا هاي موجود در عرصه اطلاع رسانی پرداختند و تاكيد كردند كه استمرار برگزاري كلاس هاي آموزشي خبر نويسي گامي مؤثر و سازنده در مجموعه روابط عمومی های وزارت كشور است .
مدیران و کارشناسان روابط عمومی به همین دلیل بر ضرورت استمرار دوره های آموزش های حرفه ای در حوزه اطلاع رسانی در وزارت کشور و استانداریها تاکید کردند.

در نشست ویدئو کنفرانس مدیران کل روابط عمومی استانداریها مطرح شد؛ اقناع افكار عمومی در گرو توجه به كار حرفه اي خبر نويسی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *