پ٫ فروردین ۳ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

برگزاری نخستین دوره آموزش سواد رسانه‌ای در رودبار

1 دقیقه خوانده شده
برگزاری نخستین دوره آموزش سواد رسانه‌ای در رودبار

رئیس بسیج رسانه استان گیلان از برگزاری نخستین دوره آموزش سواد رسانه‌ای برای فعالان فرهنگی، تبلیغی و رسانه‌ای شهرستان رودبار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از خبرگزاری فارس؛ سرهنگ مهدی پارسا با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزش سواد رسانه‌ای در این شهرستان اظهار کرد: مبانی سواد رسانه و سواد فضای مجازی، رژیم مصرف رسانه، امنیت کاربری، مدیریت فضای مجازی در خانواده و عملیات روانی در رسانه و فضای مجازی از سرفصل‌های این دوره آموزش سواد رسانه‌ای در رودبار می‌باشد.

وی با بیان اینکه کارگاه آموزشی سواد رسانه‌ای برای فعالان فرهنگی، تبلیغی و رسانه‌ای شهرستان رودبار یک‌روزه است، گفت: این دوره به مدت هشت ساعت آموزشی و همراه با صدور گواهینامه معتبر در روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه در سازمان تبلیغات اسلامی رودبار برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اهمیت و جایگاه سواد رسانه در دنیای امروز تصریح کرد: رسانه‌ها در عصر حاضر نقش تعیین‌کننده‌ای در نگرش و جهت‌دهی دنیا داشته و به ابزار کار برای ابرقدرت‌ها و زورمندان جهانی تبدیل‌شده‌اند.

پارسا با تأکید بر اینکه سواد رسانه‌ای نیاز اساسی جامعه است، افزود: فراگیری دنیا به شیوه‌های نوین ابزار رسانه‌ای و گستردگی این ابزار، نیاز است آحاد جامعه نسبت شناخت و چگونگی تأثیرپذیری از رسانه‌ها دانش و آگاهی داشته باشند و این مهم با داشتن سواد رسانه تحقق پیدا می‌کند.

به گفته پارسا، این برنامه توسط سازمان بسیج رسانه استان گیلان و با همکاری با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رودبار و مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان برگزار می‌شود.

برگزاری نخستین دوره آموزش سواد رسانه‌ای در رودبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.