ج٫ مهر ۷ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

۸۴۰۰ نفر عضو سامانه جامع رسانه‌های کشور هستند

1 دقیقه خوانده شده
مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امکان عضویت در سامانه جامع رسانه های کشور و صندوق خبرنگاران و هنرمندان را تسهیل کردیم و این کار بدون نیاز به نامه و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و اکنون ۸۴۰۰ نفر عضو این سامانه هستند.  
۸۴۰۰ نفر عضو سامانه جامع رسانه‌های کشور هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایرنا؛ ایمان شمسایی در دیدار با اهالی رسانه جنوب استان کرمان اظهار کرد: در قانون مطبوعات خلا وجود دارد و در مورد خبرنگار سکوت شده است و فقط صاحب امتیاز و مدیر مسئول را می بیند که ما از طریق سامانه جامع رسانه های کشور سعی داریم این خلا را کمی جبران کنیم.

وی افزود: آیین نامه کار حرفه‌ای روزنامه نگاری را تدوین می کنیم تا کارت حرفه ای به حبرنگاران فعال بدهیم و در آینده حمایت از آنها راحتتر می‌شود.

شمسایی اضافه کرد: یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال آگهی دولتی در سال ۱۴۰۰ و سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال هم در سال ۱۴۰۱ به نشریات داده شده است که افزایش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هدف از این کار، افزایش سبد حمایتی بویژه برای رسانه هایی است که از نیروی انسانی بیشتری استفاده می کنند.

وی یادآور شد: حدود ۱۴ هزار رسانه در کشور وجود دارد که شامل که هشت هزار مجله، ۳۳۰ روزنامه، پنج هزار پایگاه خبری و ۲۸ خبرگزاری می‌شود.

شمسایی گفت: ما تاکید داریم که افراد بیشتری از خبرنگاران رسانه‌ها بیمه شوند تا امنیت شغلی ایجاد شده و همزمان برای تشویق بیشتر، نشریه ها و رسانه ها از امتیازات بیشتری برخوردار می‌شود.

وی یادآور شد: طبق ماده ۳۱ آیین نامه اجرایی معاونت مطبوعاتی، رسانه‌ای که خبرنگاران را بیمه نمی کند باید از مزایای در نظر گرفته شده محروم شود اما محرومیت مطلق نیست.

شمسایی با اشاره به اینکه بهترین سرمایه ما نیروی انسانی است و در این جهت گام بر می داریم بیان کرد: هم به محتوا و هم به ساختار تحریریه اهمیت می دهیم و آن را تقویت می کنیم.

وی گفت: رتبه بندی و ارزیابی نشریات برخلاف گذشته در استان انجام می‌شود، شاخص های بومی را در نظر گرفته‌ایم و سهم نیروی انسانی در نمره های ارزشیابی افزایش پیدا کرده و بیشتر هم می شود.

مدیرکل مطبوعات و رسانه‌های داخلی تاکید کرد: تمام امکانی که برای مناطق محروم قائل می شویم شامل جنوب کرمان هم شده است.

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13935

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *