س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

گزارشگر خبرگزاری روسیه در بیروت مورد حمله گاز اشک آور قرار گرفت

1 دقیقه خوانده شده
گزارشگر خبرگزاری روسیه در بیروت مورد حمله گاز اشک آور قرار گرفت

گور ژدانوف خبرنگار راشا تودی در اثر گاز اشک آور در بیروت مورد اصابت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از اسپوتنیک؛ خبرنگار و اپراتور RT (راشا تودی) با گاز اشک آور در بیروت مورد حمله قرار گرفت.

ایگور ژدانوف خبرنگار ما و اپراتور راشا تودی در اثر گاز اشک آور در بیروت مورد حمله قرار گرفت.

هزاران نفر روز شنبه به تجمع ضد دولتی در بیروت به خیابان ها رفتند و خواستار استعفای دولت و اصلاحات در کشور شدند. خیلی زود درگیریهای گسترده  شد. تظاهرکنندگان ساختمان های چهار وزارتخانه و یک بانک را ضبط کردند. ارتش بعداً موفق شد معترضین را از مجتمع های دولتی بیرون کند. وزارت کشور لبنان از کشته شدن یک مأمور اجرای قانون خبر داد. بنا بر گزارش ها، بیش از ۷۰۰ نفر در این درگیری ها زخمی شده اند.

دو انفجار قدرتمند عصر سه شنبه ۴ آگوست در بندرو مرکز شهر بیروت در لبنان رخ داد. نخست وزیر لبنان حسن دیاب این انفجار را ناشی از ذخیره نادرست ۲.۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت به مدت شش سال خواند. بسیاری از محله های این شهر تحت تأثیر انفجار قرار گرفته اند از جمله سفارت روسیه که در اثر موج انفجار آسیب دیده است. همانطور که روزنامه نگاران کانال های تلویزیونی قبرس خاطرنشان کردند، صدای انفجار در پایتخت ایالت جزیره نیکوزیا قبرس نیز شنیده شد (فاصله بین نیکوزیا و بیروت در حدود ۲۴۰ کیلومتر است).

در این انفجار ۱۵۸ نفر کشته، بیش از ۶ هزار نفر زخمی شدند.

گزارشگر خبرگزاری روسیه در بیروت مورد حمله گاز اشک آور قرار گرفت

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *