د٫ آذر ۱۳ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

کیفیت محتوایی رسانه‌ها ملاک حمایت در سال جدید است

1 دقیقه خوانده شده
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم حمایت و ایجاد امنیت شغلی برای خبرنگاران تاکید کرد.
کیفیت محتوایی رسانه‌ها ملاک حمایت در سال جدید است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ایمان شمسایی  در آیین اختتامیه جشنواره منطقه ای مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری شمال‌غرب کشور اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی از جمله استان های با تعداد بالای رسانه است که ارتقای محتوایی آن ها می تواند نقطه قوتی برای استان باشد.
وی افزود: در سال آینده قصد داریم آیین نامه های حمایتی مانند یارانه و آگهی دولتی را متناسب با کیفیت رسانه ها تنظیم کنیم و کمیت ملاک نباشد. البته ساختار تحریریه و استفاده از خبرنگاران خبره ضروری است اما محوریت با محتوا خواهد بود.
شمسایی، تعدّد انجمن های صنفی را یکی از مسائل حوزه مطبوعات و رسانه دانسته و گفت: عدم وجود نظام واحد صنفی و ارزیابی خبرنگاران و نبود مولفه های مشخص برای شناسایی فعالان این صنف از دیگر مشکلات موجود است.
شمسایی با بیان اینکه باید به فکر حفظ امنیت شغلی خبرنگاران باشیم، گفت: از سوی دیگر حمایت های مالی و معنوی از رسانه ها در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: رسانه باید به عنوان یک نهاد اجتماعی و شغلی پایدار برای فعالان این رشته محسوب شود و الزام رعایت ماده ۴۶ قانون مطبوعات و ماده ۳۱ آیین نامه اجرایی آن که حمایت های مادی و معنوی وزارت ارشاد را منوط به بیمه کردن نیروی انسانی از سوی رسانه می داند از جمله اقدامات در این عرصه است.
وی با بیان اینکه به دنبال توجه بیشتر به حوزه رسانه در شهرستان ها هستیم، گفت: نباید تنها به فکر توزیع امکانات و توجه بیشتر به رسانه های پایتخت باشیم بلکه ظرفیت های رسانه ای بسیار خوبی در شهرستان ها وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: اتحاد بسیار خوبی بین تشکل های رسانه ای استان وجود دارد که وزارت ارشاد نیز از وجود این همدلی و هر اتفاق و جشنواره حرفه ای در سطح رسانه ها استقبال می کند.
وی افزود: اصحاب رسانه در اتفاقات اخیر  کشور خوب درخشیده و همواره پای کار بودند که باید از اهتمام این افراد در شرایط سخت قدردانی کرد.
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی همچنین عمل به جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری گفت: رهبر فرزانه انقلاب، در حقیقت ماده ۲ قانون مطبوعات را که رسالت رسانه را تعیین می کند به ما یادآوری فرمودند  و اگر به این ماده قانونی عمل کنیم، به فرمایش ایشان عمل کرده ایم.

گزارش تصویری

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13376

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *