س٫ تیر ۵ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

کسب ۶ مقام در جشنواره‌های ابوذر و قلم مقدس توسط خبرنگار و عکاس خبرگزاری فارس

1 دقیقه خوانده شده

برگزیدگان جشنواره‌های ابوذر و قلم مقدس در خوزستان معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از خبرگزاری فارس؛ سجاد بهمئی، رییس سازمان بسیج رسانه خوزستان با بیان اینکه چهارمین جشنواره رسانه‌ای استانی ابوذر امسال در بخش‌های یادداشت و مقاله، خبر، عکس، گزارش، کلیپ، موشن گرافیک، کاریکاتور و گفت‌و‌گو برگزار شد اظهار کرد: آثار این جشنواره توسط داوران بررسی شد.

وی افزود: از ۳۲۱ اثر ارسالی به دبیرخانه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در بخش‌های مختلف نتایج زیر به دست آمد:

در بخش خبر مقام اول خبر شهرزاد امیری با عنوان «وقتی مناطق نفتخیز جنوب برای تهیه لوازم التحریر دانش‌آموزان مشق احسان می‌نویسد/تقسیم مهربانی با دانش‌آموزان» منتشر شده در پایگاه خبری نبض شهر، مقام دوم حسین اسکندری با عنوان «دشمن به دنبال تحریف در انتقال تجارب نسل اول انقلاب برای گام دوم است» منتشر شده در خبرگزاری تسنیم، مقام سوم کوثر کریمی با عنوان «سیل بدون کارت دعوت، به مراسم ازدواج آمد»/ بذر عشق در سیلاب جوانه زد» منتشر شده در خبرگزاری مهر.

در بخش یادداشت و مقاله البته با نمره متوسط رتبه اول «وحید حاج‌سعیدی» با یادداشت «خواص نفرت آلود پول در عصر جدید» منتشر شده در سایت آبادان‌نیوز، رتبه دوم: «حاتم شرفی» با یادداشت «غرب و جان انسان‌هایی که برایش ذره‌ای ارزش ندارد» منتشر شده در خبرگزاری رسا و رتبه سوم مشترک “حنان سالمی” با یادداشت “ویروس زیبایی به شرط چاقو” از خبرگزاری فارس و رتبه سوم مشترک حسین عبدالعزیزی با یادداشت «چرا خوزستان پیشرفت نمی‌کند؟» منتشر شده در نشریه رنگین‌کمان اقوام.

در بخش عکس با نمره متوسط هم در این بخش هیئت داوران، رتبه اول محمد آهنگر و رتبه دوم را به خانم کاظمی اختصاص دادند و دیگر آثار را حائز رتبه‌ای ندانستند.

در بخش گزارش، متن ها موفق تر بوده‌اند؛ در بخش گزارش رتبه اول علی سواری با گزارش «بازگشت زندگی در روستای علوه؛ روستایی که با همت مردم هدف گردشگری شد» از خبرگزاری تسنیم، رتبه دوم دلال آلبو شهبازی با گزارش «بامدژ، بام های زیر آب» از خبرگزاری ایسنا و رتبه سوم حنان سالمی با گزارش “روایتی از مشکلات اهالی بیست متری؛بالانشینان ندار” از خبرگزاری فارس.

همچنین شهرزاد امیری با دو گزارش «مشق عشق در مسیر اربعین»، فاطمه بندری با گزارش «توزیع مطبوعات معضلی که متولیان و مدیران فرهنگی خوزستان فراموش کرده‌اند» منتشر شده در خبرگزاری تسنیم و خانم سارا محسنی با گزارش «در پساسیل خوزستان سرنوشت سیل زدگان چه می‌شود؟» منتشر در پایگاه اطلاع رسانی خبر از سوی هیئت داوران شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش گفت‌و‌گو هیچکدام از آثار ارسالی نتوانستند رتبه‌ای اول و دوم را به خود اختصاص دهند و فقط گفت‌وگوی فاطمه دقاق‌‌نژاد با عنوان «همسر یکی از شهدای حادثه تروریستی اهواز: روز تشییع فقط می‌گفتم سعید فدای زینب(س)» منتشر شده در خبرگزاری تسنیم شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش‌ موشن گرافیک، صدا و سیمای مرکز خوزستان و در بخش های کاریکاتور و کلیپ هم اثری ارسال نشده بود.

موارد فوق مورد تایید هیئت داوران سومین جشنواره رسانه‌ای استانی ابوذر استان خوزستان است که توسط سازمان بسیج رسانه سپاه ولی‌عصر(عج) این استان برگزار شد.

رییس سازمان بسیج رسانه خوزستان همچنین با اشاره به نقش پررنگ رسانه در آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: در این زمینه جهادی بودن که ذات اصلی رسانه است را دیدیم و اصحاب رسانه در کنار جهادگران حوزه سلامت، همیشه به عنوان افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس بوده‌اند.

در جشنواره قلم مقدس نیز رتبه اول بخش عکاسی توسط محمد آهنگر و رتبه اول بخش روایت مستند و رتبه دوم بخش گزارش توسط حنان سالمی عکاس و خبرنگار خبرگزاری فارس کسب شد.

کسب ۶ مقام در جشنواره‌های ابوذر و قلم مقدس توسط خبرنگار و عکاس خبرگزاری فارس

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *