س٫ تیر ۵ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

پرداخت یارانه ویژه صندوق اعتباری هنر برای متقاضیان بیمه درمان تکمیلی

1 دقیقه خوانده شده
صندوق اعتباری هنر با تأکید بر ارائه حداکثر خدمات درمانی با حداقل هزینه پرداختی برای بیمه‌شدگان تحت پوشش این نهاد، توضیحاتی را درباره پرداخت یارانه ویژه برای متقاضیان بیمه درمان تکمیلی ارائه کرد.
پرداخت یارانه ویژه صندوق اعتباری هنر برای متقاضیان بیمه درمان تکمیلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایرنا؛ اهتمام ویژه به سلامت جامعه فرهنگی و هنری کشور و توجه به نگرانی آنان بابت هزینه‌های مختلف درمان از جمله مهمترین اولویت‌های صندوق اعتباری هنر محسوب می‌شود که همواره بر این مهم تاکید و مورد پیگیرهای مجدانه قرار گرفته است. از این رو صندوق هنر، ضمن تأمین و پرداخت بیش از نیمی از حق بیمه اعضا، تلاش می‌کند تا با مشارکت شرکت‌های بیمه‌گر توانمند، حداکثر امکانات درمانی را با حداقل هزینه ممکن برای بیمه‌شدگان تحت پوشش مهیا کند.

با توجه به افزایش تعرفه‌های پزشکی و سایر عوامل تاثیرگذار که منجر به افزایش بیش از ۸۰ درصدی نرخ حق بیمه‌های درمان تکمیلی از سوی شرکت‌های بیمه‌گر شد، صندوق اعتباری هنر در طرح بیمه تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تلاش کرد مبلغ کمتری از این افزایش به هنرمندان تحمیل شود و با وجود محدودیت‌های منابع، سهم بیشتری از حق بیمه درمان تکمیلی را متقبل شود و توسط صندوق پرداخت کند.

براین اساس در طرح امید، هر عضو، از مبلغ سالانه یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان، ۳۸۲ هزار و ۸۰۰ تومان پرداخت می‌کند و ۷۱ درصد حق بیمه یعنی ۹۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان توسط صندوق پرداخت می‌شود.

در طرح آرامش، مبلغ پرداختی سهم عضو، از مبلغ سالانه سه میلیون و ۳۶۰ هزارتومان، یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۸۰۰ تومان است و ۶۲ درصد از کل حق بیمه به مبلغ ۲ میلیون و ۸۳ هزار و ۲۰۰ تومان توسط صندوق پرداخت می‌شود.

در طرح رفاه نیز از مبلغ سالیانه پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ۴۵ درصد آن را صندوق به میزان ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان متقبل شده و هر عضو ۲ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان پرداخت می‌کند.

اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور متقاضی دریافت خدمات بیمه درمان تکمیلی، می‌توانند از شنبه تا سه‌شنبه (۱۸ تا ۲۸ شهریور) به مدت ۱۰ روز با مراجعه به پیام رسان اختصاصی صندوق اعتباری هنر یا سایت صندوق اعتباری هنر نسبت به ثبت‌نام و بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اقدام کنند.

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=14038

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *