ج٫ مهر ۷ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

نشریه انرژی تجدید‌پذیر و محیط زیست پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به کسب رتبه ‌کیفیت Q3 شد

1 دقیقه خوانده شده
نشریه (JREE) Journal of Renewable Energy and Enviornment پژوهشگاه مواد و انرژی که در سال 2014 شروع به کار کرد، موفق به کسب رتبه ‌کیفیت Q3 در ارزیابی اخیر اسکوپوس شد و این رتبه در Scimago (SJR) درج شده است.
نشریه انرژی تجدید‌پذیر و محیط زیست پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به کسب رتبه ‌کیفیت Q3 شد

نشریه(JREEJournal of Renewable Energy and Enviornment پژوهشگاه مواد و انرژی که در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرد، موفق به کسب رتبه ‌کیفیت Q3 در ارزیابی اخیر اسکوپوس شد و این رتبه در Scimago (SJR) درج شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از روابط‌ عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی؛ دکتر محمد پازوکی سردبیرنشریه انرژی تجدید‌پذیر و محیط زیست با اعلام این خبر، اظهار داشت: این نشریه در اولین ارزیابی‌ های دفتر نظارت و ارزیابی وزارت عتف در سال ۱۳۹۶، رتبه C را کسب نمود و با تلاش اعضای هیات تحریریه و کارشناسان نشریه طی سال‌ های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ در سه سال متوالی به رتبه الف ارتقاء پیدا کرد.

وی افزود: همچنین، این نشریه در ارزیابی‌ های پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) با موضوعیت انرژی، رتبه Q2 را به خود اختصاص داده است.

دکتر پازوکی خاطر نشان کرد: با تلاش همکاران، این نشریه در ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ در پایگاه اسکوپوس پذیرفته شد و در سال ۲۰۲۱ موفق به کسب Cite Score 0.3 (تعداد ارجاعات) شد که در سال ۲۰۲۲ این رقم به ۱.۳ رسیده است.

سردبیر این نشریه با اشاره به اینکه نشریات در اولین سال به دلیل نداشتن ارجاعات هیچ گونه رتبه‌ بندی ندارند، گفت: هم اکنون تعداد ارجاعات به حدی رسیده است که در رتبه‌ بندی اسکوپوس، رتبه Q3 را به خود اختصاص داده و در حال حاضر H-indexنشریه نیز ۶ می‌ باشد.

وی ابراز امیدواری کرد این نشریه بتواند در ارزیابی‌ های بعدی رتبه Q2 و انشالله با تلاش بیشتر رتبه Q1 را در سال‌ های بعد به‌ دست آورد.

لینک درج رتبه نشریه در سایت بین‌ المللی Scimago:

https://www.scimagojr.com/journalsearch.php?q=21101049606&tip=sid&clean=0

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13586

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *