ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی: طالبان باید فوراً عکاس تسنیم را آزاد کند

1 دقیقه خوانده شده
شهریار حیدری نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بازداشت عکاس خبرگزاری تسنیم توسط طالبان گفت: وزارت امور خارجه باید از طریق سفارتخانه کشورمان در افغانستان و سایر اهرم‌هایی که در اختیار دارد، این عکاس کشورمان را آزاد کند و به کشور بازگرداند.
نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی: طالبان باید فوراً عکاس تسنیم را آزاد کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از تسنیم؛ شهریار حیدری نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازداشت محمدحسین ولایتی عکاس خبرگزاری تسنیم در افغانستان گفت: بازداشت عکاس کشورمان در فرودگاه کابل از سوی طالبان مسبوق به سابقه است و در گذشته نیز تعدادی از خبرنگاران خارجی از جمله خبرنگاران ایرانی در افغانستان دستگیر شدند.

وی افزود: وزارت امور خارجه باید از طریق سفارتخانه کشورمان در افغانستان و سایر اهرم‌هایی که در اختیار دارد، این عکاس کشورمان را آزاد کند و به کشور بازگرداند.

نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: باید به طالبان تأکید کرد که به مقررات نظام بین‌الملل در حوزه رسانه احترام بگزارد، البته طالبان یک حکومت منسجم نیست و از این جهت ارتکاب این‌گونه اقدامات خلاف قانون از آنها خیلی دور از انتظار نیست.

به گزارش تسنیم، محمدحسین ولایتی عکاس و تدوین‌گر خبرگزاری تسنیم روز شنبه هفته جاری و در حالی که به‌صورت قانونی و از طریق مرز هوایی وارد افغانستان شده بود و مدت ۱۰ روز نیز در کابل حضور داشت، هنگام بازگشت در فرودگاه کابل بدون هیچ‌گونه توضیح مشخصی بازداشت شده است.

طالبان علی‌رغم پیگیری‌ها تاکنون هیچ توضیحی ارائه نکرده است که ولایتی را بنا به چه دلیلی بازداشت کرده است.

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13996

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *