چ٫ اردیبهشت ۵ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور تاکید کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای ارتقای مشارکت در انتخابات

1 دقیقه خوانده شده
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با بیان اهمیت انتخابات پارلمانی سال آینده، تاکید کرد که برای ارتقای سطح مشارکت در انتخابات، لازم است با تمام ظرفیت های رسانه ای وارد شویم.
استفاده حداکثری از ظرفیت های رسانه ای برای ارتقای مشارکت در انتخابات
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ افشار دارابی در نشست دوره آموزشی سامانه رصد و پایش انتخابات کشور ، با حضور محسن اسلامی مدیرکل دفتر انتخابات و مسئولین سامانه انتخابات در استانداری های سراسر کشور ، برگزاری انتخابات در اسفندماه سال آینده را مهم ترین مساله کشور دانست و گفت: ارتقای مشارکت در انتخابات رسالتی جدی است که بایستی با تمام ظرفیت در جهت تحقق این امر خطیر در کشور تلاش نمائیم.
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در ادامه صحبت های خود به جنگ روایت های دشمن اشاره داشت و گفت: یکی از ابعاد مهم جنگ روایت های دشمن، ایجاد تردید و ابهام در ذهن مردم است و ما به عنوان فعالان عرصه اطلاع رسانی باید با آمادگی کامل در مواجهه با جنگ شناختی دشمن عمل کنیم.
دارابی اظهار داشت: اطلاع رسانی به موقع و مسئولانه به مردم می تواند به سهم خود در تقویت اعتماد عمومی و افزایش زمینه های مشارکت در کشور موثر واقع شود.
وی گفت: پاسخ به شبهات و انتقادات از جمله مواردی است که می تواند به روشنگری بیشتر افکار عمومی منجر شود و همه ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات با رصد و تحلیل دقیق شرایط اجازه ندهیم دشمن روایت سازی دروغین داشته باشد.
مشاور وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به استفاده از نظام چند رسانه ای در همراه سازی بیشتر عموم جامعه با مساله انتخابات در کشور تاکید کرد و گفت: تهیه کلیپ ها و فیلم های کوتاه و پرمحتوا  در حوزه انتخابات به صورت جدی دنبال می شود.
دارابی همچنین گفت: با هدف نظارت دقیق تر بر مساله اطلاع رسانی، کمیته اطلاع رسانی انتخابات در استان ها به صورت جدی با هماهنگی معاونت سیاسی فعال می شود.
در ادامه این نشست رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با تاکید بر بهره گیری از سبک های خبر نویسی، گزارش نویسی و نیز تحلیل رسانه ای، تاکید کرد که لازم است موثرترین روش ها و سبک ها در اطلاع رسانی قوی در امر انتخابات، بکار گرفته شود.
وی در این نشست برخی سبک های خبر نویسی را از منظر تخصصی و حرفه ای تبیین و تشریح کرد.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *