س. مه 24th, 2022

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

مرتضی حاجی مدیرعامل سابق موسسه همشهری: ابهاماتی در برخی پرداخت ها و خریدهای همشهری در دوره شهرداری قالیباف وجود داشت

مرتضی حاجی مدیرعامل سابق موسسه همشهری در گفت و گوی خود با پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا می گوید: بعد از قالیباف از بارزسی کل کشور به موسسه همشهری آمدند و طبق گزارشی که تهیه کردند ابهاماتی در برخی پرداخت ها و خریدهای روزنامه در زمان صدارت قالیباف در شهرداری تهران وجود داشت.
مرتضی حاجی مدیرعامل سابق موسسه همشهری: ابهاماتی در برخی پرداخت ها و خریدهای همشهری در دوره شهرداری قالیباف وجود داشت

ایرنا: شما دو دوره مدیرعامل موسسه همشهری بودید. از آنجا بگویید؟

حاجی: در دوره اول، همشهری به عنوان یک روزنامه با شکل و شمایل و محتوای جدید مطرح شد. این روزنامه تحولی در عرصه روزنامه نگاری کشور ایجاد کرد. صفحه آرایی و رنگ و قطع این روزنامه بسیار با قیافه عبوس روزنامه هایی مثل کیهان تفاوت داشت.  همشهری برخلاف بسیاری از روزنامه های آن موقع صبح منتشر می شد. این روزنامه رکورد تیراژ مستمر را شکست و شمارگان آن به ۴۶۰ هزار نسخه در روز رسید. اما در دوره قالیباف هزینه تولید و پرسنل روزنامه به شدت افزایش یافته بود و از طرفی تیراژ آن کم شده بود.

ایرنا: مسائل نادرست مالی هم وجود داشت؟

حاجی: بله. از بارزسی کل کشور به موسسه همشهری آمد و طبق گزارشی که تهیه کردند ابهاماتی در برخی پرداخت ها و خریدهای روزنامه وجود داشت. مسائل مالی هم بود از بازرسی کل کشور به موسسه همشهری آمدند و یک گزارش تهیه کردند ابهاماتی در برخی پرداخت ها و خریدها بود. از طرفی در موسسه ای که با ۵۰۰ نفر می شد که اداره اش کرد سه هزار نیرو جذب کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *