د٫ فروردین ۲۷ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

مراسم “روز خبرنگار” در استان خراسان جنوبی از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود

1 دقیقه خوانده شده
مراسم "روز خبرنگار" در استان خراسان جنوبی از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی با بیان اینکه “اصحاب رسانه در روزهای شیوع کرونا به‌عنوان افسران جنگ نرم هم‌پای مدافعان سلامت بوده‌اند” گفت: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در استان از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سمانه سالاری در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن ۱۷ مردادماه سالروز گرامیداشت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به جامعه خبری استان اظهار داشت: خبرنگاران در هر شرایطی با تمام توان پای کار هستند و در شرایطی که ویروس کرونا روز به روز جان می‌گیرد، خبرنگاران به عنوان افسران رسانه‌ای جبهه مبارزه با کرونا پای کار بوده و هستند.

وی گفت: در عصر بحران ویروس کرونا علاوه بر کادر پر تلاش حوزه درمان و بیمارستان‌ها، اهالی رسانه با احساس مسئولیت در راستای انجام رسالت‌شان پا به پای مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا هستند.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی، خبرنگاران را هم‌رزم مدافعان سلامت و سربازان خط دوم مقابله با کرونا دانست و گفت: علیرغم پروتکل‌های اعلامی و ابلاغی سازمان بهداشت جهانی و ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر خانه نشینی مردم، قشر دلسوز خبرنگار با کار شبانه‌روزی به دنبال آگاهی بخشی عمومی و اجتماعی هستند.

سالاری بیان کرد: روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان‌های فرهیخته است که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه هستند افزود: بدون شک نقش رسانه‌های محلی در ارائه تصویری از مشکلات موجود منطقه و نظارت عمومی بر مسئولان و دستگاه‌های اجرایی بی بدیل و غیرقابل انکار است.

سالاری خبرنگاران را زبان جامعه دانست و گفت: توجه و بها دادن به این قشر فداکار نقش موثری در پاسخگویی به مطالبات مردمی داشته که باید مورد توجه مسئولان واقع شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی با اشاره به عدم برگزاری جشن روز خبرنگار اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت اصحاب رسانه امسال گرامیداشت و تبریک این روز به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این راستا با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم ۱۷ مرداد سالروز گرامیداشت روز خبرنگار به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی بیان کرد: اصحاب رسانه استان می‌توانند از طریق ویدئو کنفرانس درخواست‌ها و مشکلات خود را بیان کنند.

سالاری تصریح کرد: در این ایام باید همه مدیران به منظور حفظ سلامت جامعه خبری استان، برای گرامیداشت و تبریک این روز به جای حضور در هر رسانه از طریق فضای مجازی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته به منظور قدردانی از زحمات خبرنگاران استان هدیه‌ای برای اصحاب رسانه استان در نظر گرفته شده که برای هر رسانه ارسال خواهد شد.

مراسم “روز خبرنگار” در استان خراسان جنوبی از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *