ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

محسن هاشمی به خبرنگار صداوسیما: حرف‌های ما را نصفه و نیمه پخش می‌کنید و باعث ایجاد تنش می‌شوید

1 دقیقه خوانده شده

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به خبرنگاری که پرسید چرا با توجه به شرایط کرونا جلسات شورای شهر تعطیل نمی‌شود، گفت: جلسات شورا را نمی‌توان لغو کرد. مثل این می‌ماند که رئیس‌جمهور بگوید مجلس جلسه نداشته باشد تا جلسه استیضاحش هم برگزار نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از شفقنا؛ محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر و در جمع خبرنگاران خطاب به خبرنگار صدا و سیما گفت: حرف‌های ما را نصفه و نیمه پخش می‌کنید و باعث ایجاد تنش می‌شوید. در بحث کرونا یک مصاحبه مفصل داشتم و توضیحات جدی دادم اما فقط یک جمله پخش شد که گفتم دولت هفتاد درصد خطاکار است.

وی افزود: این کوتاه گفتن‌ها و کامل ننوشتن‌ها باعث می‌شود تا مردم هم نگران شوند و نتوانید مردم را قانع کنید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بحث طرح ترافیک باید این را بگویم که معضل ترافیکی در تهران چند وجهی است و چند مجهول دارد و وقتی تعداد مجهول‌ها بیشتر می‌شود برخی از مجهولات را فیکس می‌کنند. ما با اجرای طرح ترافیک به دنبال پول‌دار شدن نیستیم بلکه به دنبال کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوای شهر تهران بوده‌ایم و سال‌ها است این مسیر طی می‌شود.

وی گفت: آیا وقتی طرح ترافیک را برمی‌دارید، سفرهای غیرضروری بیشتر نمی‌شود؟ آیا با افزایش سفرهای خودرویی، آلودگی هوا بیشتر نمی‌شود؟ آیا این آلودگی هوای بیشتر باعث کاهش سطح ایمنی افراد جامعه نمی‌شود؟

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آیا اگر طرح ترافیک را برداشتیم، حمل و نقل عمومی تعدادش کاسته می‌شود؟ ظرفیت مترو تهران ۲.۵ میلیون نفر است در حالی که امروز یک میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند.

هاشمی افزود: آیا اگر طرح ترافیک را برداریم یک باره این یک میلیون سفر می‌شود صد هزار نفر؟ البته هر تصمیمی ستاد ملی کرونا بگیرد ما آن را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: تصمیم‌گیری درباره کرونا به عهده شورای شهر تهران نیست. ما نقشی در این تصمیم‌گیری‌ها نداریم و اگر تصمیمی هم ما بگیریم باید تابع نظرات آنها باشد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آنها مسوولیتش را قبول کنند ما هم اجرایش می‌کنیم. امروز آنها به تصمیم قطعی نرسیده‌اند اما توپ را به زمین مدیریت شهری می‌اندازند.

یکی از خبرنگاران خطاب به محسن هاشمی گفت: چرا با توجه به شرایط کرونا جلسات شورای شهر تعطیل نمی‌شود.

وی پاسخ داد: جلسات شورا را نمی‌توان لغو کرد. مثل این می‌ماند که آقای روحانی بگوید مجلس جلسه نداشته باشد تا به این ترتیب جلسه استیضاحش هم برگزار نشود.

محسن هاشمی به خبرنگار صداوسیما: حرف‌های ما را نصفه و نیمه پخش می‌کنید و باعث ایجاد تنش می‌شوید

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *