چ٫ اسفند ۲ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

مایکروسافت از روبات به جای خبرنگار استفاده می کند

1 دقیقه خوانده شده
مایکروسافت از روبات به جای خبرنگار استفاده می کند

شرکت مایکروسافت در اقدامی جدید تصمیم گرفته از ماه ژوئیه برای کاهش هزینه‌ها، نرم‌افزار هوش مصنوعی را جایگزین خبرنگارانش کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک؛ مایکروسافت تصمیم گرفته چندین روبات را جایگزین خبرنگارانش کند.

در حال حاضر گروهی مرکب از چند خبرنگار، تصمیم می‌گیرند چه تیترها و اخباری روی سایت “ام‌اس‌ان”، سایت اینترنتی مایکروسافت و “مایکروسافت اج”، مرورگر نسبتا جدید آن دیده شوند اما از ماه ژوئیه برای کاهش هزینه‌ها، یک نرم‌افزار هوش مصنوعی دست به این کار می‌زند و مطالب مورد نیاز این سایت را انتخاب خواهد کرد.

میلیون‌ها نفر روزانه از این سایت‌ها دیدن می‌کنند و به این خبرنگاران گفته شده که دیگر به آنها نیازی نیست.

خبرنگاران برکنار شده که قراردادی بودند گفته‌اند به آنها گفته شده است که این بخشی از تغییر روند جهانی به سمت اخبار خودکار است.

شماری هشدار می‌دهند که روبات‌ها ممکن است قادر به پیروی سفت و سخت از اصول و استانداردهای مرسوم در کار نباشند که این ممکن است منجر به انتشار اخبار نامناسب منجر شود.

شماری از شرکت‌های فناوری در حال بررسی استفاده از هوش مصنوعی در روزنامه‌نگاری هستند و گوگل بودجه چندین طرح در این زمینه را تامین کرده است.
در اتاق خبر روزنامه‌های مختلف در سراسر جهان استفاده از روبات‌های خبرنویس سابقه دارد.

روزنامه لس‌آنجلس تایمز از چند سال پیش برای پوشش خبرهای زلزله و اخبار جرم و جنایت در لس‌آنجلس از چنین روبات‌هایی استفاده کرده است.

مایکروسافت از روبات به جای خبرنگار استفاده می کند

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *