د٫ خرداد ۷ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

ضرب و شتم یک خبرنگار در همدان

1 دقیقه خوانده شده
ضرب و شتم یک خبرنگار در همدان

خانه مطبوعات استان همدان با صدور بیانیه ای نسبت به توهین و ضرب و شتم یکی از خبرنگاران همدان اعتراض کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از خبرآنلاین؛ خانه مطبوعات استان همدان به دنبال توهین و ضرب و شتم یکی از خبرنگاران بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد.

متاسفانه روز چهارشنبه ۲۸ خردادماه عوامل یکی از هتل‌های همدان با حضور در مقابل منزل پدرخانم یکی از خبرنگاران، اقدام به توهین و ضرب و شتم خبرنگار کرده و بسیاری از همسایگان و اهالی محله شاهد این ماجرا بودند که جای تاسف بسیار دارد.

خانه مطبوعات استان همدان ضمن محکوم کردن این عمل غیراخلاقی، وظیفه خود می‌داند از حقوق تضییع شده خبرنگار در این اتفاق دفاع کرده و پیگیری قضایی لازم را انجام دهد.

این خانه با رایزنی‌های صورت داده با مدیران مرتبط با این حوزه از جمله مدیران استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و جامعه هتل‌داران استان همدان و قول مساعد این عزیزان مبنی بر پیگیری ماجرا و اعلام نتیجه، به مدیران ذی‌ربط توصیه می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن پیگیری لازم را انجام داده و جامعه خبری استان را از نتیجه پیگیری‌ها مطلع  سازند.

بدیهی است هرگونه کوتاهی مدیران، مسئولین و مجموعه‌های اداری و اجرایی مربوطه در برخورد با متخلفین با واکنش متناسب جامعه رسانه استان مواجه  خواهد شد.

ضروری است با توجه به اتفاق رخ داده و نیز دیگر مسائل روی داده برای خبرنگاران از جمله شکایت‌های صورت گرفته از تعدادی خبرنگاران و رسانه‌ها و تهدید برخی خبرنگاران این نکته را یادآور شده که خانه مطبوعات استان همدان به عنوان یک نهاد صنفی مستقل همواره پیگیر حقوق خبرنگاران، عکاسان و جامعه رسانه استان هست.

خانه مطبوعات استان همدان همه مدیران دولتی و بخش خصوصی را به سعه صدر بیشتر، صبر، تحمل نقد و نقدپذیری دعوت کرده و از جامعه رسانه استان هم درخواست کرد تا با حفظ آرامش فضای سیاسی و اجتماعی استان و به دور از هیاهو، پیگیر حقوق خود باشند و در این راه مطمئن باشند که خانه مطبوعات حامی همیشگی آنان خواهد بود.

ضرب و شتم یک خبرنگار در همدان

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *