ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

شکایت خبرنگار الجزیره از بن سلمان در دادگاه آمریکا

1 دقیقه خوانده شده
شکایت خبرنگار الجزیره از بن سلمان در دادگاه آمریکا

غاده عویس، خبرنگار زن لبنانی شبکه الجزیره با اعلام شکایت از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در دادگاه واقع در ایالت فلوریدای آمریکا گفت،: این شکایت، ولیعهد سعودی و محمد بن زاید، همتای اماراتی‌اش را به دخیل بودن در پرونده هک تلفن وی و انتشار تصاویر شخصی‌اش از حدود شش ماه قبل متهم می‌کند. آنها بر این باور بودند که امکان مجازاتشان نیست و می‌توانند به اقدامات مستبدانه خود ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از تابناک؛ عویس اظهار داشت: بن سلمان تصور کرده که سیاست ایجاد رعب و وحشت می‌تواند موفقیت آمیز باشد. اما این امر اشتباه است.

خبرنگار لبنانی شکایت‌ها علیه بن سلمان به ویژه از سوی خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، نویسنده فقید سعودی و همچنین شکایت سعد الجبری، مسئول سابق سرویس اطلاعات این کشور را یادآور شد. وی گفت، رهبران زورگو دارای مصونیت و فراتر از حقوق بین الملل نیستند.

وی ادامه داد: این مساله صرفا یک درگیری شخصی نیست، بلکه درگیری به خاطر همه کسانی است که نمی‌توانند علیه ظلم سخن بگویند.

پایگاه خبری «هیل» در گزارشی نوشت: تعداد عاملان هک تلفن عویس به بیست متهم می‌رسد. این روزنامه به نقل از عویس نوشت، برخی از تصاویر وی بیش از ۴۰ هزار بار طی چند ساعت بازتوییت شده‌اند و بدیهی است که نشر این تصاویر از سوی مقامات سعودی صورت گرفته است.

شکایت خبرنگار الجزیره از بن سلمان در دادگاه آمریکا

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *