ش٫ تیر ۲۳ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

شوخی با خودمان / انواع خبرنگار‼️

1 دقیقه خوانده شده
شوخی با خودمان / انواع خبرنگار‼️

دانشمندان جهان الان دارند بررسی می‌کنند چطوری برویم فضا زندگی کنیم، دانشمندان داخلی هم تز می‌دهند چطوری زندگی فضایی را برای ما فراهم کنند. مثلا در این چند روز به بهانه روز خبرنگار خیلی از دانشمندان گفتند خبرنگار و روزنامه ‌نگار باید چطوری باشد و چطوری نباشد. همچنین خیلی از دانشمندان سعی کردند برای خبرنگاران نسخه بهبودی بنویسند، اما با حرف‌هایی که ‌زدنند عملا نسخه خبرنگاران را در هم ‌پیچدند.

?به همین مناسبت چون بین علما و دانشمندان اختلاف‌ نظر به‌وجود آمده، ما هم گفتیم وارد شویم و حرف آخر را اول بزنیم که خبرنگار باید چطوری باشد و به چند شقه تقسیم گردد:?

??خبربیار: بعضی‌ها دوست دارند خبرنگار جای اینکه خبرنگاری کند، خبر بیاری کند و بیاید خبر را در گوششان بگوید و خبر را به ‌جای عمومی، خصوصی منتشر کند.جماعت خبر بیارها در نهایت رییس یک جایی می‌شوند.

??خبر نیار: بعضی‌ها دوست دارند خبرنگار خبر نیاورد. برای این ‌کار حاضرند سکه و بن خرید و بلیت هواپیما هم بدهند. خبرنیارها اگر پیشرفت کنند وارد یک جاهایی می‌شوند و خیلی زود هم عاقبت‌ به‌ خیر می‌شوند.

??خبر ببر: بعضی‌ها دوست دارند خبرنگارها نه خبر بیاورند نه خبر ببرند، اما خوششان می‌آید خبرشان را این‌ور آن‌ور ببرند تا به هر قیمتی شده تیتر یک شوند. خبر ببرها بعد از مدتی از تحریریه دفع و به‌صورت زیرپوستی به‌عنوان مشاور وارد سازمان‌ها می‌شوند.

??خبر بخور: بعضی خبرنگارها هم هستند که تخصصشان خوردن خبر است. خدا قسمت هیچ سردبیری نکند این شکل از موجودات بلعنده را.

??خبر ساز: بعضی خبرنگارها خبر سازند. یعنی معلوم نیست یک خبر تخیلی را از کجای ذهن کژتاب یا لب لپ ‌تاپشان درمی‌آورند و منتشرش می‌کنند. البته گروه خبرسازان، تخصص دیگرشان مصاحبه فضایی با مردم است آن‌ هم به ‌نحوی که مردم طور حرف می‌زنند که اصلا روحشان هم از آنها خبر ندارد.

??خبر فروش: بعضی خبرنگارها خبر را به ‌زور در صفحه فرو می‌کنند و پدر صفحه ‌آراهای روزنامه را درمی‌آورند. به این افراد خبر فروش می‌گویند چون یا قبلا قیمتش را گرفته اند یا قرار است بعدا بگیرند.

??خبر خبره: خبرخبره‌ها، خبرنگارانی هستند که فکر می‌کنند خبره درجه یک عالم خبر نویسی هستند و با این توهم پایدار و همیشگی معمولا هیچ خبرنگار دیگری را جز خودشان قبول ندارند.

??روزنامه‌ نگار: روزنامه ‌نگاران خبرنگارانی هستند که فکر می‌کنند سیستم‌ عاملشان “اندروید” است و خودشان را خبرنگاران بهتر و نازتر و منور الفکرتری می‌پندارند.

??خبرنگاران: آدم‌هایی هستند که نه پول درست‌ و حسابی در می‌آورند، نه آینده درست‌ و حسابی دارند، نه امنیت درست‌ و حسابی دارند و نه خواب درست‌ و حسابی دارند، اما خودشان خیلی درست‌ و حسابی هستند و دمشان گرم و دست بوسشانم.

پوریا عالمی

شوخی با خودمان / انواع خبرنگار‼️

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *