د٫ تیر ۴ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

روسیا سیگودنیا خواستار تحقیق درباره حادثه رخ داده برای خبرنگار روسیه شد

1 دقیقه خوانده شده
روسیا سیگودنیا خواستار تحقیق درباره حادثه رخ داده برای خبرنگار روسیه شد

خبرگزاری “روسیا سیگودنیا” از مقامات آمریکا خواست تا حادثه رخ داده برای خبرنگار “ریانووستی” را بررسی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از اسپوتنیک؛ خبرگزاری “روسیا سیگودنیا” از مقامات آمریکا خواست تا اقدامات مامورین پلیس آمریکا در استفاده از گاز اشک آور علیه خبرنگار “ریانووستی”، را بررسی کنند.

پیشتر خبرنگار ریانووستی اعلام کرده بود که پلیس شهر مینیاپولیس به صورت هدفمند علیه گروه فیلم برداری شبکه “وایس” آمریکا و میخایئل تورگیف، خبرنگار ریانووستی پس از متفرق کردن اعتراضات از اسپری اشک آور استفاده کرده است.

سرویس مطبوعاتی این آژانس خبری در بیانیه‌ای اعلام کرد: “روسیا سیگودنیا” مقامات آمریکایی را ملزم به تحقیق کامل درباره این عمل غیرقانونی افسران پلیس که نه تنها قوانین آمریکایی در مورد آزادی بیان و اطلاعات که معیارهای بین المللی محافظت از روزنامه نگاران در برابر خشونت را نقض می‌کند، می‌نماید.

در ادامه این بیانیه آمده است که “روسیا سیگودنیا” همچنین خواستار آن است که پس از تحقیقات مقامات آمریکایی، افراد مسئول این جرم علیه خبرنگار ریانووستی پاسخگو بوده و به صورت عادلانه مجازات شوند.

لازم به ذکر است که پس از کشته شدن جورج فلوید، شهروند آمریکایی-آفریقایی به دست ماموران پلیس، در مینیاپولیس و برخی شهرهای دیگر اعتراضات و تظاهرات مردمی بر پا شد. در ویدئوی منتشر شده مربوط به صحنه برخورد پلیس با جورج فلوید نشان می دهد که ماموران پلیس به دست او دست بند زده اند و یکی از نیروهای پلیس نیز زانوی خود را روی گردن او گذاشته و فشار می دهد، جورج فلوید نیز می گوید که نمی تواند نفس بکشد. در نهایت این اتفاق منجر به کشته شدن جورج فلوید می شود.

روسیا سیگودنیا خواستار تحقیق درباره حادثه رخ داده برای خبرنگار روسیه شد

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *