د٫ مرداد ۱ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه‌های کشور

دورنمای ارتباطات رسانه ای ایران و روسیه روشن است

1 دقیقه خوانده شده
محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه دورنمای ارتباطات رسانه ای ایران و روسیه روشن است، گفت: امیدواریم با تحقق اهداف این تفاهم‌نامه و استمرار فعالیت کارگروه مشترک رسانه ای ایران و روسیه، شاهد گسترش بیشتر تعاملات رسانه ای میان دو کشور باشیم.
دورنمای ارتباطات رسانه ای ایران و روسیه روشن است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از مرزنیوز؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز دوشنبه هفدهم بهمن ماه در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری های فرهنگی ایران و روسیه که با حضور بلاچر کسوا، معاون وزارت توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های گروهی روسیه در محل وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به نگاه جدی دولت جمهوری اسلامی به ارتباط رسانه ای با روسیه به عنوان یک همسایه دیرین با علایق مشترک گفت: سابقه طولانی همسایگی و شرایط امروز منطقه لزوم تقویت ارتباطات رسانه ای دو کشور را بیش از پیش تقویت کرده است.
وزیر فرهنگ ادامه داد: امروز ایران و روسیه آماج حملات رسانه ای رقبای خود قرار گرفته اند و این رقبا در رسانه‌های خود تصویر نادرستی از دو کشور ارائه می کنند و اهالی رسانه ایران و روسیه می بایست روایت درست را در رسانه های خود ارائه کنند.
وی یا یادآوری توافقات صورت گرفته میان روسای جمهور اسلامی ایران و روسیه گفت: گسترش روابط فرهنگی، رسانه ای از تاکیدات روسای جمهور دو کشور بوده است. بر این اساس قرار است علاوه بر همکاری های فرهنگی رسانه ای متداول و با هدف انسجام بخشی و تقویت فعالیت های مشترک، دو مرکز فرهنگی در ایران و روسیه فعال شود.
وزیر فرهنگ با تاکید بر این که دورنمای ارتباط رسانه ای ایران و روسیه روشن است، ابراز امیدواری کرد فعالیت کارگروه مشترک رسانه ای ایران و روسیه به نمونه ای موفق از تعاملات رسانه ای دو کشور همسایه تبدیل شود.
امیدواری به توسعه همکاری جدی روسیه و ایران در حوزه رسانه 
در ادامه این نشست خانم بلاچر کسوا، معاون وزارت توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های گروهی روسیه با اشاره به برپایی کارگروه های تخصصی رسانه‌ای که این روزها میان دو کشور ایران و روسیه برپا شده است، گفت: در این کارگروه ها، بزرگترین آژانس های خبری روسیه نیز حضور داشتند و از سوی دیگر حضور پررنگ حوزه مطبوعات و رسانه ایران در بالاترین سطح ممکن اقدامی ارزشمند محسوب می‌شود.
وی در ادامه به دیدار سال گذشته روسای دو کشور ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: در این دیدار روسای جمهور بر توسعه همکاری های رسانه ای دو کشور تاکید داشتند و امیدواریم با اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، همکاری جدی روسیه و ایران در حوزه رسانه وارد مرحله جدیدی شود.
همچنین فرشاد مهدی پور، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ در این نشست با بیان اینکه بین اعضای کارگروه های رسانه ای مشترک ایران و روسیه نیز تفاهم‌نامه دو جانبه ای به امضای طرفین رسیده است، گفت: امیدواریم این تفاهم‌نامه ای که امروز با طرف روسیه ای به امضا رسیده است به افزایش آزادی بیان، انتقال ارتباطات و اطلاعات میان دو کشور در سطح بین‌الملل و مقابله با اخبار جعلی منجر شود.
گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری رسانه ای میان دو کشور از سوی فرشاد مهدی پور، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و بلاچر کسوا معاون وزارت توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های گروهی روسیه به امضای طرفین رسید.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *