د٫ فروردین ۲۷ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

در راستای رعایت ماده ۱۶ قانون مطبوعات؛ ضرورت درج کد اعلام وصول در پایگاه‌های خبری

1 دقیقه خوانده شده
در راستای رعایت ماده 16 قانون مطبوعات؛ لازمست پایگاه های خبری دارای مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات، نسبت به درج کد اعلام وصول در پایگاه خود اقدام کنند.
در راستای رعایت ماده 16 قانون مطبوعات؛ ضرورت درج کد اعلام وصول در پایگاه های خبری

در راستای رعایت ماده ۱۶ قانون مطبوعات؛ لازمست پایگاه های خبری دارای مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات، نسبت به درج کد اعلام وصول در پایگاه خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ در راستای رعایت ماده ۱۶ قانون مطبوعات؛ لازم است پایگاه های خبری دارای مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات، نسبت به درج کد اعلام وصول در پایگاه خود اقدام کنند.

سامانه جامع رسانه های کشور، به همین منظور، راهنمایی در اختیار صاحبان امتیاز پایگاه های خبری قرار داده که می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی   https://e-rasaneh.ir/Page_Show.aspx?PageID=63   و مطالعه راهنما، نسبت به درج کد اعلام وصول اقدام کنند

راهنمای درج کد اعلام وصول پایگاه خبری

پایگاه های خبری دارای مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات ، برای رعایت ماده ۱۶ قانون مطبوعات می بایست نسبت به در درج کد اعلام وصول در پایگاه خود اقدام کنند . برای این منظور صاحب امتیاز پایگاه خبری پس از ورود به سامانه جامع رسانه های کشور می تواند برای دریافت کد اعلام وصول پایگاه خبری ، مراحل زیر را انجام دهد:

از قسمت ” مجوزها  ، گزینه ” فهرست مجوزها  را انتخاب کنید.     

در این صفحه فهرست رسانه های دارای مجوز شما نمایش داده می شود.

در صفحه باز شده بر روی عنوان پایگاه خبری خود کلیک نمایید.

با ورود به بخش مشخصات مجوز ، بر روی گزینه ” اعلام وصول پایگاه خبری  کلیک کنید تا وارد این قسمت شوید . در این بخش می توانید کد اعلام وصول پایگاه خبری خود را مشاهده کنید.

در صفحه اعلام وصول پایگاه خبری دو عنوان ” دریافت کد اعلام وصول پایگاه خبری با نمایش لوگو  و ” دریافت کد اعلام وصول پایگاه خبری بدون نمایش لوگو  وجود دارد .

صاحب امتیاز می بایست تنها یکی از این دو کد را بر روی سایت خود قرار دهد.

  • چنانچه کد اعلام وصول پایگاه خبری با نمایش لوگو را انتخاب نمایید ، لوگوی سامانه جامع رسانه های کشور بر روی سایت شما نمایش داده می شود.،که با کلیلک بر روی آن و درج کد امنیتی،  اطلاعات رسانه شما شامل مشخصات مجوز ، نام و نام خانوادگی صاحب امتیاز و مدیرمسئول ، اطلاعات تماس دفتر رسانه و …  نمایش داده می شود.

نکته مهم : در صورت انتخاب این گزینه و درج لوگوی اعلام وصول در پایگاه خبری ، رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات نیز صورت می گیرد و در غیر اینصورت پایگاه های خبری مکلفند برای رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات ؛ در بخش “تماس با ما” یا “درباره ما” ، اطلاعات صاحب امتیاز ، مدیر مسئول و نشانی دفتر رسانه خود را درج نمایند .

  • در صورت انتخاب کد اعلام وصول پایگاه خبری بدون نمایش لوگو ، لوگوی سامانه جامع رسانه ها در سایت شما نمایش داده نمی شود و فقط ارتباط بین پایگاه خبری با سامانه جامع رسانه های کشور بر قرار می شود .
  • پس از بارگذاری کد بر روی سایت ؛ ارتباط پایگاه خبری با سامانه جامع رسانه های کشور برقرار می شود و برای اطمینان از برقراری اتصال می توانید در همین بخش ، وضعیت نصب کد را ملاحظه کنید .

در حال حاضر در این بخش ” تاریخ اولین بازدید “ و ” تاریخ آخرین بازدید “ نمایش داده می شود.

لطفا توجه کنید :

  • کد فوق را در تمامی صفحات پایگاه خبری قرار دهید. با قرار دادن کد در هدر یا فوتر سایت ، این کد در تمامی صفحات قابل دسترس خواهد بود .
  • این کد فقط بر روی نشانی اینترنتی ثبت شده در مجوز رسانه قابل بهره برداری می باشد و چنانچه سایت خود را بر روی دامنه دیگری فعال نموده اید می بایست نسبت به اصلاح نشانی سایت در سامانه اقدام کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات تماس بگیرید .

 

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13310

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *