ج٫ مهر ۷ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

درخواست تعویق اخذ مالیات بر ارزش افزوده آگهی‌های مطبوعات

1 دقیقه خوانده شده
انجمن صنفی کارفرمایی مدیران رسانه طی نامه ای از مخبر معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد اخذ مالیات بر ارزش افزوده آگهی های مطبوعات یکسال به تعویق بیافتد.
درخواست تعویق اخذ مالیات بر ارزش افزوده آگهی‌های مطبوعات

انجمن صنفی کارفرمایی مدیران رسانه طی نامه ای از مخبر معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد اخذ مالیات بر ارزش افزوده آگهی های مطبوعات یکسال به تعویق بیافتد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از برترین‌ها: انجمن صنفی کارفرمایی مدیران رسانه طی نامه ای از مخبر معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد اخذ مالیات بر ارزش افزوده آگهی های مطبوعات یکسال به تعویق بیافتد. از آنجائیکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دقایق آخر تصویب بودجه سال ۱۴۰۲، متن لایحه دولت مبنی بر بخشودگی آگهی مطبوعات از مالیات بر ارزش افزوده را تغییر دادند و طبق بند ۵ جزء ن تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ تبلیغات کالاها و خدمات داخلی در نشریات مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده شده است. محمدرضا محمدیوسفی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه طی نامه ای از معاون اول رئیس جمهور تقاضای تعویق این حکم از قانون بودجه ۱۴۰۲ را کرد. رونوشت این نامه به خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت استحضار و پیگیری، پورابراهیمی ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جهت استحضار، دکتر آقاتهرانی ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دکتر فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی جهت استحضار و پیگیری ارسال شده است.

متن نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر مخبر
معاون اول محترم رییس جمهور

با سلام و احترام

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه بندگی، همانگونه که مستحضرید بر اساس بند (۵) جزء (ن) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲، تبلیغات کالاها و خدمات داخلی در روزنامه ها و نشریات، مشمول پرداخت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده شده اند.این در حالیست که بر اساس بند (۵) جزء (ث) لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ ارسالی از دولت به مجلس، تبلیغات کالاها و خدمات داخلی در روزنامه ها و نشریات مشمول حکم جزء (۳) بند (ب) ماده (۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده نبوده و دولت محترم با نگاه فرهنگی برای اهالی رسانه معافیت در نظر گرفته بود که متاسفانه در روند بررسی لایحه در مجلس این معافیت برداشته شد.

با عنایت به مشکلات عدیده اجرایی مشمول شدن مالیات بر ارزش افزوده آگهی های مطبوعات کاغذی و الکترونیکی برای رسانه ها که در وضعیت معیشتی نامناسبی قرار داشته و در شرایط اقتصادی امروز تامین هزینه‌های تولید و نشر برایشان به سختی انجام می‌پذیرد، و با توجه به معافیت جزء (۳) بند ب ماده (۹) قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده و اینکه شغل مطبوعات در فراخوان های سازمان امور مالیاتی کشور شامل نشده است.

مستدعی است در راستای حمایت از اصحاب قلم، فرهنگ و رسانه و سیاست‌های فرهنگی دولت محترم به سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ فرمایید به منظور هماهنگی و ایجاد ساز و کار اجرایی و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در نظام ارزش افزوده و آشنایی با قوانین و مقررات این قانون، اجرای حکم  قسمت آخر جزء (۴) بند ب ماده (۹) قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده یکسال به تعویق بیافتد تا اهالی قلم، فرهنگ و رسانه که همواره در خدمت نظام و اهداف انقلاب بوده و در صف اول مقابله با تهاجم فرهنگی رسانه‌های معاند قرار دارند و این ماموریت را در آخرین هجمه فرهنگی در اختشاشات اخیر به نحو احسن انجام دادند بتوانند در این مدت با شرایط هماهنگ شده و از حمایت‌های دولت محترم بهره‌مند شوند.پیشاپیش از بذل عنایات حضرتعالی به قشر فرهنگی در جهاد رسانه‌ای کمال تشکر و امتنان را دارد.

محمدرضا محمد یوسفی

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه

 

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *