س٫ مرداد ۲ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه‌های کشور

حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات

1 دقیقه خوانده شده
حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات

خبرنگار ریا نووستی می‌گوید که پلیس آمریکا به خبرنگاران و عکاسان روسیه در پورتلند اورگان آمریکا هنگام پوشش اعتراضات حمله کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایسنا؛ خبرنگاران روس در حال فیلمبرداری و تهیه گزارش از ناآرامی‌هایی بودند که در آن معترضین دادگاه محلی را محاصره کرده بودند. در این ساختمان نیروهای فدرال اعزامی به پورتلند علیرغم نارضایتی مقامات محلی مستقر شده بودند.

خبرنگار ریا نووستی می‌گوید که فیلمبردار کانال تلویزیون یک روسیه با همکارش که در حال فیلمبرداری بودند مورد حمله قرار گرفتند و تجهیزات آنها شکست.

کلیمنوف مدیر ارشد کانال تلویزیون یک روسیه اعلام کرد، خبرنگاران این کانال در پورتلند که مورد حمله پلیس آمریکا قرار گرفتند، آسیب ندیدند اما وسایل و تجهیزات آنها شکسته شد.

خبرنگاران روس که مورد حمله پلیس قرار گرفتند دارای کارت‌های خبرنگاری بودند.

هر دو روزنامه نگار که مورد حمله قرار گرفتند دارای علایم حاکی از خبرنگاری (پرس) بودند.

این اولین بار نیست که خبرنگاران روس از اقدامات افسران پلیس آمریکا رنج می برند. در تاریخ ۳۱ مه نیز میخاییل تورگییف، خبرنگار ریا نووستی که مشغول پوشش دادن اعتراضات مینیاپولیس بود با وجود نشان دادن مجوز خبرنگاری مورد حمله پولیس قرار گرفته بود.

تنش در جاده‌های پورتلند به اوج رسیده است؛ جایی که نیروهای فدرال به دستور دونالد ترامپ، وارد شهر شده‌اند تا به حدود دو ماه ناآرامی که در هفته‌های اخیر خشن هم شده پایان دهند اما نحوه برخورد آنها با معترضان و به ویژه حضور بدون یونیفورم آنها با موتورهای بدون آرم و نشان، خود به دردسری جدید بدل شده است.

اعتراضات در پورتلند مانند ده‌ها شهر دیگر آمریکا، از اواخر ماه مه و در پی کشته شدن جورج فلوید در زیر زانوی یک مامور سفیدپوست پلیس مینیاپولیس، آغاز شد.

حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *