ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

جوایز پولیتزر به پوشش اخبار جنگ غزه اهدا شد

1 دقیقه خوانده شده
برگزیدگان بخش روزنامه‌نگاری پولیترز سال ۲۰۲۴ درحالی در شاخه‌های مختلف اعلام شدند که پوشش اخبار مربوط به جنگ غزه پررنگ‌ترین موضوع جوایز امسال بود.
جوایز پولیتزر به پوشش اخبار جنگ غزه اهدا شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایسنا؛ با اعلام فهرست برگزیدگان بخش روزنامه‌نگاری جایزه پولیتزر امسال،‌ «نیویورک تایمز» و «پروپابلیکا» موفق به کسب جایزه شدند.

«گاردین»‌ نوشت، جوایز پولیتزر در بخش خبرنگاری به بهترین‌ها در ۱۵ شاخه اهدا شد. همچنین جوایزی به هشت بخش هنری متمرکز بر کتاب، موسیقی و تئاتر اختصاص یافت. بر این اساس برنده جایزه خدمات عمومی یک مدال طلا و سایر برگزیدگان ۱۵,۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند.

امسال «اسوشیتدپرس» برای پوشش اخبار مهاجرت جهانی از طریق آمریکای لاتین به ایالات متحده برنده جایزه «عکاسی خبری» شد.

همچنین عکاسان «رویترز» نیز برای ثبت تصاویری از نخستین روزهای جنگ غزه برنده جایزه‌پولیتزر در بخش عکاسی خبر فوری شدند. عکسِ معروف دختری که کفن برادرزاده‌اش را در دست گرفته، یکی از این عکس‌ها است.

پولیتزر همچنین از روزنامه‌نگاران و نویسندگانی که جنگ غزه را پوشش دادند، تقدیر ویژه به عمل آورد.

علاوه بر این جایزه‌پولیتزر خدمات عمومی به «پروپابلیکا» تعلق گرفت. «نیویورک تایمز» در شاخه‌های گزارش تحقیقی و گزارش تفصیلی موفق به کسب پولیتزر شد. همچنین پولیتزر گزارش بین‌المللی نیز برای پوشش اخبار جنگ غزه به «نیویورک تایمز» رسید. مجله «نیویورکر» نیز دو پولیتزر از جمله جایزه گزارش مصور را دریافت کرد.

جوایز سالانه پولیتزرکه نخستین‌بار در سال ۱۹۱۷ اهدا شد،‌ معتبرترین جوایز حوزه روزنامه‌نگاری در ایالات متحده محسوب می‌شود.

لینک کوتاه: http://khabarnegaranvaresane.ir/?p=16463

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *