ی٫ خرداد ۶ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰

1 دقیقه خوانده شده
جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال 1399-1400

صندوق اعتباری هنر در بخش بیمه درمان تکمیلی همچون سال گذشته بیشترین پوشش خدمات با کمترین هزینه را به اعضای تحت پوشش خود ارائه می دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر؛ خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در قالب سه طرح (امید، آرامش و رفاه) با ۳ سقف قیمتی از پوشش های متفاوت ارائه می شود. بر این اساس مبلغ پرداختی سهم اعضا برای طرح امید ۱۳۰ هزارتومان، طرح آرامش ۵۰۰ هزارتومان و طرح رفاه ۱میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.
با توجه به تورم و افزایش هزینه های درمانی نرخ شرکت های بیمه در حوزه بیمه تکمیلی در سال ۹۹ از رشد چشمگیری برخوردار شده است. صندوق اعتباری هنر علی رغم کمبود منابع مالی و بودجه ای بدلیل اعمال تحریم های ظالمانه، تلاش کرد تا در تنظیم قرارداد با شرکت بیمه بیشترین پوشش خدمات با کمترین هزینه را به اعضای تحت پوشش خود ارائه دهد و طی  همراهی شرکت بیمه مبلغ  ثبت نام بیمه تکمیلی که توسط اعضا پرداخت می شود نسبت به قراردادهای مشابه بسیار ارزان تر در نظر گرفته شده است و کمترین افزایش را نسبت به سال های قبل داشته است.
طرح امید 
طی ۳ سال گذشته ۹ درصد از کل بیمه شدگان در این طرح ثبت نام کردند.
در این طرح جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی بدون سقف در نظر گرفته شده است. همچنین هزینه های شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی، جراحی و پیوند اعضا در این طرح بدون سقف است.
اعضا ۳۱درصد از مبلغ کل را در این طرح پرداخت می کنند که این میزان  در ۳ سال گذشته به طور میانگین تنها ۷درصد افزایش داشته است.
طرح آرامش 
طی ۳ سال گذشته ۷۱ درصد از کل بیمه شدگان از خدمات این طرح برخوردار شدند.
طرح آرامش شامل پوشش های درمانی مانند جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی بدون سقف است و سقف پرداخت در بخش جبران هزینه های زایمان طبیعی و عمل سزارین، نازائی و ناباروری ۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
سهم پرداختی اعضا در این طرح ۳۸.۵درصد از مبلغ کل می باشد در حالی که در سال گذشته سهم اعضا ۴۲.۵ درصد بود که در مقایسه با میانگین ۳ سال گذشته ۴درصد کاهش یافته است.
طرح رفاه
طی ۳ سال گذشته ۲۰ درصد از کل بیمه شدگان در این طرح ثبت نام کردند.
سهم پرداختی اعضا معادل ۶۳.۶درصد از کل مبلغ می باشد که در مقایسه با معدل ۳ سال قبل ۷درصد رشد کرده است.
در طرح رفاه اعضاء صندوق می‌توانند از خدماتی چون جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه های زایمان طبیعی و عمل سزارین، نازائی و ناباروری و جبران هزینه های پاراکلینیکی بدون سقف بهره ببرند.
با توجه به نیاز سنجی انجام شده در تنظیم قرارداد با شرکت بیمه اغلب اقدامات ویژه و خاص پزشکی نظیر خدمات بیمارستانی، شیمی درمانی، انواع جراحی های عمومی و تخصصی، پاراکلینیکی (اندوسکوپی، اسکن، تست ها. شکستگی، اقدامات تشخیصی، رادیو گرافی ها و . .) جبران هزینه های آزمایشگاهی بدون سقف است.
اگر بنا بود مواردی هم چون زایمان، دندان پزشکی، عینک و دارو بدون سقف تعیین شود قیمت ها این چنین نبود و از صرفه و صلاح خارج می شد.
همچنین در قرارداد سالجاری اعضایی که بیمه تکمیلی آنها در فصل تابستان به صورت رایگان از سوی صندوق ارائه شد، امکان تغییر طرح، بدلیل تمدید قرار دارد با شرکت بیمه برای آنها وجود ندارد.اعضای خانه سینما و خانه تئاتر براساس روال سابق و براساس تصمیم صنفی از امکانات طرح آرامش برخوردار بودند و امسال نیز مانند ۳ سال گذشته از خدمات طرح آرامش بهره مند هستند.
نمایندگان مهمترین صنوف تخصصی در تمام مراحل برنامه ریزی و تعیین مبلغ و…به عنوان ناظر در کنار صندوق اعتباری هنر حضور داشتند.
برای مشاهده جدول تعهدات، شرح خدمات و سقف هزینه پرداختی در سال ۹۸ اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده جدول تعهدات، شرح خدمات و سقف هزینه پرداختی در سال ۹۹ اینجا کلیک کنید.

جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *