ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

تکذیب خبر مهاجرت اسماعیل فلاح

1 دقیقه خوانده شده
تکذیب خبر مهاجرت اسماعیل فلاح
اسماعیل فلاح، خبرنگار صداوسیما باز هم شایعات جدید درباره مهاجرت خود به لندن را تکذیب کرد و گفت که از سوی صداوسیما در مأموریت به سر می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از کیهان؛ از مهرماه سال ۹۸ شایعاتی درباره مهاجرت اسماعیل فلاح خبرنگار صدا و سیمای ایران به انگلیس مطرح شد. در همان زمان اسماعیل فلاح در صفحه خود در اینستاگرام نوشت که از طرف صداوسیما مامور است و از این پس مستند خواهد ساخت. فلاح همان زمان در پستی اینستاگرامی نوشت: «نخستین گزارش من برای صدا و سیما در جام جم آنلاین پخش شد. نه بازنشسته شده‌ام؛ نه پناهنده شده‌ام، نه تابعیت دارم؛ از طرف سازمان صدا و سیما مدتی مامورم. از این پس با رویکرد مجازی و مستند‌‌سازی در خدمت هموطنان عزیزم خواهم بود.»
اما در روزهای گذشته بار دیگر شایعات مشابهی مطرح شد و برخی رسانه‌ها و حتی یک خبرنگار باتجربه صدا و سیما نیز خبر مهاجرت وی را منتشر کردند. خبرنگار کیهان به بررسی صحت و سقم این ماجرا پرداخت. در بررسی مستند به عمل آمده مشخص شد که اسماعیل فلاح از طرف سازمان صدا و سیما (بخش معاونت فضای مجازی) در ماموریت کاری به سر برده و به روال سال‌های گذشته حقوق و دستمزد خود را از این سازمان دریافت می‌کند.
نکته جالب این است که این شایعه در حالی مطرح شده که آخرین گزارش وی با موضوع ارتحال امام(ره) از تلویزیون پخش شد. برخی از خبرنگاران باتجربه صدا و سیما که این شایعه را مطرح کرده بودند به سرعت این خبر را تکذیب کرده و حتی در تماس با اسماعیل فلاح به دلیل این خبر کذب حلالیت طلبیدند. مرتضی غرقی خبرنگار شبکه خبر و مجری برنامه «بدون مرز» که خبر مهاجرت فلاح به لندن را منتشر کرده بود در این باره نوشت:«در مطلبی به گلایه از همکاری دو تن از خبرنگاران ایرانی با شبکه‌های معاند توئیت کردم و نوشتم که آقای فلاح هم به لندن مهاجرت کرده، اما ایشان این مطلب را تکذیب کردند و گفتند مامور ریالی صدا و سیما در لندن هستند و گزارش‌های ایشان هم در حال انتشار است. از این بابت عذرخواهی می‌کنم.»

تکذیب خبر مهاجرت اسماعیل فلاح

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *