س٫ تیر ۵ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

تسهیلات ۱۹۰۰میلیارد تومانی برای ۲۶هزار متقاضی حوزه فرهنگ، هنر و رسانه

1 دقیقه خوانده شده

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تصویب کلیات دستورالعمل مرحله دوم پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به فعالان بخش فرهنگ و هنر و رسانه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایرنا؛  لادن حیدری با تشریح جزئیات مصوبه دستورالعمل مرحله دوم پرداخت ۱,۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به فعالان بخش فرهنگ و هنر و رسانه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، گفت: تداوم بحران کرونا، آسیب‌های جدی را در بخش فرهنگ و هنر و صنایع فرهنگی به بار آورده است. بنابراین اکنون چالش اصلی، طراحی حمایت‌های مؤثر عمومی است که در کوتاه‌مدت از تأثیرات منفی بحران بکاهد و به شناسایی فرصت‌های جدید در میان‌مدت برای بازیگران مختلف دولتی، خصوصی و عمومی فعال در تولید فرهنگی و خلاق منجر شود.

وی ادامه داد: در همین راستا با پایان مرحله اول اعطای تسهیلات ۱۲ درصدی کارا که طی آن ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۵ هزار متقاضی پرداخت شد، رایزنی‌های لازم برای حمایت از کسب و کارها در مرحله دوم آغاز شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ذکر این‌که با تعطیلی رویدادهای فرهنگی و هنری و استمرار محدودیت‌ها، کسب وکارها همچنان متضرر می‌شوند، اظهار داشت: تلاش شد تا مرحله دوم اعطای تسهیلات حمایتی با لحاظ ویژگی کسب و کارها و بنگاه‌های بخش فرهنگ و هنر با سهولت و شتاب بیشتری همراه باشد، چنانکه مشاغل غیررسمی فرهنگی و هنری نیز چون مشاغل رسمی از این تسهیلات صرفاً با ارائه مجوزهای صادره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره‌مند می‌شوند.

دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشتر در اطلاعیه‌ای، فراخوان دریافت اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا را اعلام کرد.

بر این اساس با توجه به ضرورت ارائه اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آسیب دیده در بحران کرونا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای بهره‌مندی از بسته‌های حمایتی دولت، این اقدام با هماهنگی این وزارتخانه و با حمایت دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

با فراخوان منتشر شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از ۹۰ هزار درخواست دریافت حمایت‌های دولتی برای جبران خسارت کرونا از سوی شاغلین و صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به ثبت رسید.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای شیوع کرونا در کشور و به دنبال آن تعطیلی کسب و کارهای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه تلاش کرد از ظرفیت‌های مختلف در نهادها و یا از محل منابع دیگر، غیر از تسهیلات کرونایی برای رسته‌های مختلف فرهنگ، هنر و رسانه ازجمله ناشران استفاده کند و همچنان تلاش‌ها ادامه دارد. بنا بر تاکید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به طور یقین این وزارتخانه از هیچ تلاش و کوششی برای کمک و حمایت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به ویژه در ایام خاص کرونایی دریغ نخواهد کرد و همچنان در کنار این اقشار با بصیرت و تلاشگر خواهد ماند.

تسهیلات ۱۹۰۰میلیارد تومانی برای ۲۶هزار متقاضی حوزه فرهنگ، هنر و رسانه

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *