د٫ خرداد ۷ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

ترغیب فیلمسازان به تولید آگاهی؛ کارکرد اصلی جشنواره «مهر سلامت»

1 دقیقه خوانده شده
ترغیب فیلمسازان به تولید آگاهی؛ کارکرد اصلی جشنواره «مهر سلامت»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس‌شورای ‌اسلامی حمایت خیرین از جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت» برای ارتقای مؤلفه‌های سلامت و آگاهی‌بخشی به جامعه در حوزه سلامت را ارزشمند توصیف کرد و گفت: همراهی رسانه‌ها با این جشنواره ظرفیت‌های خیریه بیشتری را به حوزه سلامت سوق می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایرنا؛ احمد راستینه هفشجانی با بیان اینکه رفتارهای انسانی ناشی از فکر و اندیشه است، گفت: برای رسیدن به رفتارهای توسعه‌یافته در گام اول باید فکر افراد بر مبنایی درست و دقیق شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، اصلاح رفتار جامعه در حوزه سلامت را امری ضروری دانست و افزود: برای این تغییر، در ابتدا باید سطح دانش و آگاهی مردم نسبت به مقتضیات و ابعاد حوزه سلامت و مهرورزی سلامت به مفهوم انجام امور خیریه در حوزه سلامت افزایش یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس‌شورای‌اسلامی اضافه کرد: نهادهای متولی فرهنگ مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا صداوسیما باید خود را ملزم به تولیدات فرهنگی با موضوع سلامت خاصه کرونا بدانند و در مسیر آگاهی‌بخشی به جامعه حرکت کنند تا فراگیری دانش در جامعه شکل بگیرد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس‌ شورای ‌اسلامی با تأکید بر لزوم فرهنگسازی در حوزه سلامت برای نوجوانان و کودکان، تصریح کرد: ساخت انیمیشن، فیلم کوتاه و مستند، از مهمترین اقدامات فرهنگی است که می‌توان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه انجام داد.

وی با اشاره به اینکه ترغیب فیلمسازان به تولید آگاهی مهمترین کارکرد جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت» است، بیان کرد: با زبان هنر باید فرهنگ خودمراقبتی و پیشگیری را در جامعه افزایش داد و مردم را با مفاهیم مرتبط با سلامت و اهمیت آنها آشنا کرد تا اصلاح رفتار اجتماعی در این حوزه پایدار باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس‌شورای‌اسلامی برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» را اقدامی درخور تحسین توصیف و خاطرنشان کرد: موضوع وقف و امور خیریه یکی از مفاهیم بنیادین فرهنگ اسلامی است که به خوبی در جامعه ایرانی نهادینه شده است، استفاده از این مفهوم در ارتقاء مؤلفه‌های سلامت ایده‌ای بسیار خوب است که در صورت رسانه‌ای و فراگیر شدن می‌تواند ظرفیت‌های بیشتری از وقف و خیریه را به سمت حوزه سلامت سوق دهد.

برگزاری این قبیل جشنواره‌ها می‌تواند زمینه‌ساز آگاهی‌بخشی به جامعه و افزایش دانش فکری و اندیشه‌ای و در نهایت توانمندی جامعه در حوزه‌های خودمراقبتی، سلامت و همنوع‌دوستی شود.

دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت با هدف ارتقای فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت از طریق پیوند هنر و عمل خیر با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۲۴ تا ۲۷ آبان به دبیری سیدمهدی سیدین نیا با شعار «هر ایرانی یک مهروز سلامت» به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

ترغیب فیلمسازان به تولید آگاهی؛ کارکرد اصلی جشنواره «مهر سلامت»

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *