ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

تاکید بر اهمیت مسئله فلسطین در نشست هیئت رسانه ای ایران و عراق

1 دقیقه خوانده شده
در نشست مشترک هیئت رسانه ای ایران و عراق در بغداد بر لزوم اهمیت مسئله فلسطین و دفاع از ملت مظلوم تا پیروزی نهایی تاکید شد و قرار است به زودی کارزار بزرگ حمایت از فلسطین شکل بگیرد.
تاکید بر اهمیت مسئله فلسطین در نشست هیئت رسانه ای ایران و عراق
در نشست مشترک هیئت رسانه ای ایران و عراق در بغداد بر لزوم اهمیت مسئله فلسطین و دفاع از ملت مظلوم تا پیروزی نهایی تاکید شد و قرار است به زودی کارزار بزرگ حمایت از فلسطین شکل بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از روابط عمومی معاونت رسانه‌ای و تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ در نشست هیئت رسانه ای بازدید کننده ایران به ریاست فرشاد مهدی پور معاون رسانه ای و تبلیغات وزارت ارشاد با هیئت کمیسیون رسانه و ارتباطات عراق به ریاست علی الموید  که در بغداد برگزار شد، دو طرف درباره گسترش همکاری های دوجانبه رسانه ای، مدیریت تولید محتوا، جلوگیری از اخبار جعلی و تشکیل اتاق فکر مشترک و همچنین بازتاب جهانی مراسم اربعین رایزنی و تبادل نظر کردند.

در این نشست فرشاد مهدی پور با تاکید بر اولویت دادن به مسئله فلسطین به عنوان اولویت جهان اسلام، پیشنهاد کرد رویداد بزرگی با حضور فعالان رسانه ای حامی فلسطین در کشور عراق برگزار شود تا از ظرفیتهای آحاد و افکار عمومی کشورهای اسلامی استفاده شود.

همچنین علی الموید رئیس کمیسون رسانه و ارتباطات عراق نیز در این نشست ضمن تاکید بر گسترش روابط رسانه ای دو کشور ایران و عراق، پرداختن به اهمیت مسئله فلسطین را ضروری دانست و گفت: اربعین همیشه استمرار داشته است و دارد و مسئله فلسطین نیز تا پیروزی کامل امت اسلام و نابودی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت‌‌.

وی افزود: استفاده از کلمه اسرائیل در رسانه های عراق ممنوع شده است و به جای آن از رژیم صهیونیستی یا رژیم غاصب صهیونیستی استفاده می شود‌. فشارهایی از سوی آمریکا و برخی کشورها برای جلوگیری از اجرای آن وارد شد اما این مسئله قانونی و اجرایی شده است.

رئیس کمیسیون رسانه و ارتباطات عراق در ادامه گفت: روز جمعه همه دانشگاههای عراق شاهد برپایی تظاهرات در حمایت و همبستگی با دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاههای آمریکا که مورد سرکوب و ضرب و شتم قرار گرفتند بود.

وی همچنین درخصوص موضع دولت عراق گفت نخست وزیر در نشست سازمان ملل و همچنین گفتگو با بایدن دفاع مقتدرانه ای ملت مظلوم فلسطین‌کرد که بی سابقه بود.

الموید در ادامه با اشاره به برگزاری همایش کشورهای عربی در امارات متحده عربی در آینده نزدیک گفت این همایش را به کارزار بزرگ عربی دفاع از ملت فلسطین تبدیل خواهیم کرد و به برخی کشورها اعلام کرده ایم و آنها هم استقبال کرده اند / قدسنا

لینک کوتاه: http://khabarnegaranvaresane.ir/?p=16433

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *