ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌کند؛ کارگاه‌های مجازی «سواد بازی» ویژه والدین

1 دقیقه خوانده شده
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌کند؛ کارگاه‌های مجازی «سواد بازی» ویژه والدین
این روزها کاربران بازی­ های ویدئویی، والدین و معلمان هر کدام به آگاهی و سطح سواد متفاوتی از این رسانه پرنفوذ و پرطرفدار نیاز دارند. در همین راستا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با هدف ارتقاء سطح آگاهی والدین در خصوص بازی‌های ویدئویی و با بهره‌گیری از ظرفیت وب‌سایت «فهم بازی» که با رویکرد ارتقاء سواد بازی‌های ویدئویی در والدین و تقویت بنیان‌های محتوایی در این خصوص به تازگی رونمایی شده ، اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مجازی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ براساس برنامه‌ریزی انجام شده این کارگاه‌ها علاوه بر پخش از پلتفرم آموزشی انستیتو به صورت همزمان درکانال مدرس بازی‌سازان فردا در شبکه شاد هم استریم می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند از این امکان برای بهره‌گیری از محتوای ارائه شده در این کارگاه به صورت رایگان نیز استفاده کنند.

این کارگاه‌ها قرار است در سه فصل برگزار شود و فصل نخست آن با عنوان مجموعه کارگاه‌های «سواد بازی»، با همکاری انستیتو ملی بازی‌سازی و مجموعه رسانه‌ای فهم بازی وابسته به معاونت آموزش و هدایت فرهنگی بنیاد ملی بازی رایانه‌ای، در چهار جلسه برگزار می‌شود.

دوره نخست این کارگاه ­ها با مخاطب قرار دادن والدین و با هدف تأمین اطلاعات و آگاهی‌های مورد نیاز والدین درباره بازی‌های دیجیتال و نحوه استفاده صحیح از این رسانه پرنفوذ طراحی شده است.

از جمله محورهای اصلی این دوره آموزشی می­توان به معرفی روش‌های آگاهی پیدا کردن از محتوای بازی، راهنمایی­هایی برای نحوه نظارت و قاعده­مندسازی پرداختن فرزندان به بازی‌های ویدئویی، دلایل جذابیت بازی­ها برای فرزندان، آشنایی با فرصت‌های تربیتی که بازی‌های دیجیتال در اختیار والدین می­گذارند، آنچه والدین باید درباره انواع پرداخت هزینه برای بازی­های دیجیتال بدانند و ملاحظات مهم درباره پرداختن فرزندان به بازی‌های آنلاین اشاره کرد.

کارگاه‌های «سواد بازی» از تاریخ ۱۱ آذرماه، روزهای سه‌شنبه ساعت ۱۷ تا ۱۹ در چهار جلسه دو ساعته به صورت مجازی برگزار می­شود و آرین طاهری (سردبیر وب­سایت فهم بازی) و علی دارابی (عضو تحریریه وب­سایت فهم بازی) مدرسان این دوره هستند.

والدین علاقه­مند به این کارگاه برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام رایگان، می­ توانند به وب­سایت انستیتو ملی بازی‌سازی مراجعه کنند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌کند؛ کارگاه‌های مجازی «سواد بازی» ویژه والدین

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *