ج٫ مهر ۷ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

برگزاری رویداد رسانه‌ای برای زنان با دبیری مرضیه هاشمی

1 دقیقه خوانده شده
در نشست معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهردار مشهد مقدس برگزاری اولین رویداد بین‌المللی رسانه «خورشید» اعلام و مرضیه هاشمی به عنوان دبیر این رویداد معرفی شد.
برگزاری رویداد رسانه‌ای برای زنان با دبیری مرضیه هاشمی

در نشست معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهردار مشهد مقدس برگزاری اولین رویداد بین‌المللی رسانه «خورشید» اعلام و مرضیه هاشمی به عنوان دبیر این رویداد معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایسنا ؛ با همکاری شهرداری مشهد مقدس و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اولین رویداد بین‌المللی رسانه «خورشید» از ۲۷ تا ۲۹ مرداد ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار و گفت و گو با شهردار مشهد مقدس، دو عضو شورای اسلامی شهر، رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و اعضای کمیته اجرایی این رویداد در سخنانی گفت: موضوع زن و خانواده یکی از موضوعات بسیار ضروری در حوزه رسانه است و رشد زنان به عنوان کنشگران فعال در رسانه و موضوع زن و خانواده در رسانه محورهایی هستند که معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار خود داشته است و بر همین مبنا رویداد بین‌المللی رسانه «خورشید» طراحی شد و شهرداری مشهد مقدس با جایگاه و انگیزه‌ای که دارد میزبان این رویداد در جوار ملکوتی حضرت شمس‌الشموس شده است.

رویداد بین المللی در حوزه زنان نداشتیم

فرشاد مهدی‌پور اظهار کرد: امیدواریم با همراهی و هماهنگی‌های خوبی که وجود دارد شاهد برگزاری یک رویداد خوب و تأثیرگذار در شهر امام رضا (ع) باشیم. با توجه به اهمیت موضوع باید به سمتی برویم که دبیرخانه دائمی رویداد در مشهد تأسیس شود و این مسئله باید پس از بررسی‌های لازم و ایجاد پیش‌نیازها در حین برگزاری رویداد مطرح شود.

او با اشاره به اینکه جای چنین رویداد رسانه‌ای در میان رویدادهایی که برگزار می‌کنیم خالی بود تصریح کرد: ما در ایران یک رویداد بین‌المللی رسانه‌ای ویژه بانوان فعال در این حوزه نداشتیم که رویداد خورشید این خلاء را پر می‌کند.

معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: هرچند برنامه متمرکز در مشهد خواهد بود اما هدف تنها برگزاری رویداد در شهر مشهد نیست بلکه می‌خواهیم تا در مدت‌زمان برگزاری رویداد تمام توان فرهنگی، هنری، تبلیغی و دانشگاهی مشهد به کار گرفته شود.

مهدی پور سپس ضمن قدردانی از توجه اعضای شورای اسلامی مشهد مقدس از همکاری‌های شهردار مشهد و همکارانشان در فراهم کردن مقدمات برگزاری این رویداد تشکر کرد و ادامه داد: ترویج فرهنگ رضوی و تحقق جهان‌شهری نیازمند برگزاری رویدادهای بین‌المللی مانند این رویداد است.

هدف صرفا برگزاری یک رویداد نیست، می‌خواهیم اثرگذار باشیم

در این نشست محمدرضا قلندر، شهردار مشهد با اشاره به اینکه شعار دوره ششم مدیریت شهری «مشهد جهان شهر برکت و کرامت است» اظهار کرد: معتقدیم ترویج فرهنگ رضوی و تحقق جهان‌شهری نیازمند توسعه دیپلماسی شهری و برگزاری رویدادهای بین‌المللی است.

او درخصوص برگزاری اولین رویداد بین‌المللی رسانه خورشید اعلام کرد: هدف ما از رویداد بین‌المللی رسانه خورشید صرفا برگزاری یک رویداد نیست بلکه بنیان‌گذاری یک رویداد بین‌المللی دائمی و اثرگذاری واقعی است.

وی ادامه داد: معتقدیم شهر مشهد با توجه به ظرفیت‌هایش به برگزاری رویدادهای بین‌المللی نیاز دارد و تحقق شعار «مشهد جهان‌شهر برکت و کرامت» نیز نیازمند برقراری ارتباطات بین‌المللی و توسعه این ارتباطات است لذا به‌ گونه‌ای پایه‌ریزی شود که این رویداد علی‌رغم ماندگار شدن پربار هم باشد.

شهردار مشهد در پایان با اشاره به اینکه برگزاری رویدادهای بین‌المللی در مشهد در راستای ترویج فرهنگ رضوی در جهان بسیار تأثیرگذار خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محور اصلی این رویداد مسائل بانوان است باید محتوا نیز بر محور نقش زن در اسلام، نقش زن در جامعه و نقش زنان نخبه و تأثیرگذار مشهدی متمرکز باشد.

لینک کوتاه: https://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13819

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *