س٫ تیر ۵ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

ایجاد پنجره اختصاصی برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات

1 دقیقه خوانده شده
علاءالدین ظهوریان: مدیران مسئول رسانه‌ها نماینده خود در هیات نظارت را انتخاب کردند
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از ایجاد پنجره اختصاصی در سامانه جامع رسانه‌های کشور برای برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول در هجدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات؛ سید علاءالدین ظهوریان با بیان این خبر افزود: با ایجاد این پنجره جدید، مدیران مسئول محترم و عموم مراجعان به سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی الکترونیکی e-rasaneh.ir می توانند در جریان اخبار و اطلاعاتی که در روند برگزاری انتخابات از سوی دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات اعلام می شود قرار بگیرند. ظهوریان افزود: علاوه بر انتشار آخرین اخبار مرتبط، در روز برگزاری انتخابات، جداول آماری و نمودارهای مربوطه نیز  در این پنجره منتشر و قابل مشاهده خواهد بود.

وی با اشاره به انتشار فهرست مدیران مسئول واجد شرایط شرکت در انتخابات تاکید کرد: بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۰ قانون مطبوعات، مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آن‌ها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده (۱۶) قانون مطبوعات، توسط هیات نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و همچنین رسانه آن‌ها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می­‌توانند در انتخابات شرکت کنند. لذا از میان رسانه‌های دارای مجوز و بر اساس اطلاعات بخش اعلام وصول سامانه جامع رسانه‌های کشور، حدود ۳۵۰۰ مدیر مسئول واجد این شرایط شناخته شده است. بدیهی است مدیران مسئولی که اسامی آن‌ها در فهرست منتشره اعلام نشده است، می‌توانند تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۹ مراتب را از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات پیگیری کنند.

شایان ذکر است، این انتخابات به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور  از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ روز سه شنبه ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹برگزار می‌شود و مطابق قانون در صورت عدم احراز اکثریت مطلق مدیران مسئول در مرحله اول، نوبت بعدی آن پس از دو هفته در روز سه شنبه مورخ ۴ آذرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

برای مشاهده فهرست مدیران مسئول واجد شرایط شرکت در انتخابات، روی لینک زیر کلیک کنید:

http://khabarnegaranvaresane.ir/?p=3402

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *