ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

اکرمی: تنها به قاضی نروید؛ منصفانه انتقاد کنید

1 دقیقه خوانده شده
اکرمی: تنها به قاضی نروید؛ منصفانه انتقاد کنید

عضو جامعه روحانیت مبارز کشور با توصیه به نمایندگان مجلس یازدهم برای رعایت انصاف در بیان انتقادها، گفت: نباید تنها به قاضی برویم و به طرف مقابل هم فرصت دهیم تا پاسخ دهد و درباره اتهامات وارد شده شفاف‌سازی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایرنا؛ سید رضا اکرمی با بیان اینکه «سواره از پیاده خبر ندارد» از نمایندگان منتقد خواست، خود را جای انتقاد شوندگان قرار دهند و بعد انتقاد کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز کشور یادآور شد: چرا هر کس تریبونی به دست می‌آورد، شروع به عیب‌جویی از دیگران می‌کند و به عیب‌های خود توجه ندارد؟

اکرمی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: ای مجلس یازدهم که خود را انقلابی می‌دانید چرا منطقی نیستید و حرف‌هایی می‌زنید که دشمنان را دلخوش می‌کند.

وی از نمایندگان مجلس یازدهم خواست تا ضمن ایفای نقش نظارتی، در تذکر به اعضای دولت ادب و اخلاق را رعایت کنند و طبق فرمایشات رهبر انقلاب، کرامت اعضای دولت را مدنظر داشته باشند.

همه در مشکلات به‌وجود آمده سهیم هستیم

اکرمی خاطرنشان کرد: اگر انتقادی هم به‌دلیل مشکلات کشور وجود دارد این انتقاد متوجه همه ماست و همه در مشکلات به‌وجود آمده سهیم هستیم و کسی نباید خودش را تبرئه و بقیه را متهم کند.

این فعال اصولگرا که سابقه پنج دوره نمایندگی مجلس را در کارنامه دارد درباره اهمیت وحدت در کشور، گفت: بررسی‌های انجام شده در مجموعه کتاب‌های صحیفه نور که فرموده‌های امام راحل است، نشان می‌دهد که کلمه «وحدت» بیشترین فراوانی را دارد.

بعضی بهانه‌جویی‌ها کودکانه است

اکرمی خاطرنشان کرد: بعضی‌هایمان با اینکه ۴۲ سال از انقلاب می‌گذرد، بهانه‌های کودکانه می‌گیریم و بی‌خودی علیه همدیگر پرخاش می‌کنیم.

این فعال اصولگرا به نقش شهید بهشتی در نزدیک کردن دیدگاه‌های مختلف به یکدیگر و گرفتن بهانه از بهانه‌جویان در ابتدای انقلاب اشاره کرد و گفت: بعضی از قلم‌ها و نوشته‌ها را که می‌بینم، غصه می‌خورم زیرا به جای نزدیک کردن دیدگاه‌ها دنبال تفرقه‌افکنی هستند.

وی مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور از جمله گرانی، بیکاری، اعتیاد، قاچاق، طلاق و دیگر مشکلات را یادآور شد و تصریح کرد: راه‌حل این مشکلات این است که مسئولان در مجلس و دولت و قوه قضاییه و دیگر نهادها و سازمان‌ها کنار هم بنشینند و با هم‌فکری یکدیگر و تمرین بردباری برای آنها چاره‌اندیشی کنند.

اکرمی با اشاره به نقش مطالعه و مرور تاریخ برای پی بردن به نقش انقلاب اسلامی در سربلندی ایران خاطرنشان کرد: در طول ۴۲ سالی که انقلاب به پیروزی رسیده و سربلند و مستقل و سرافراز به حیات خود ادامه می‌دهد این انقلاب شگفتی‌های زیادی را رقم زده است.

این فعال اصولگرا با اشاره به وابستگی ایران به آمریکا در دوران پهلوی تصریح کرد: اکنون ایران از لحاظ قدرت به جایی رسیده که از معدود کشورهایی در جهان است که با سرافرازی سیاستی مستقل از سیاست‌های دیکته شده آمریکا را دنبال می‌کند.

اکرمی، اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا درباره ایران در کتاب اخیرش را یادآور شد و گفت: بولتون در این کتاب بیش از همه به موضوع ایران پرداخته است و ترامپ را به دلیل ناتوانی از حمله به ایران تحقیر کرده است.

وی به صلابت، شجاعت، رشادت و کیاست امام راحل(ره) و رهبری انقلاب مقابل توطئه‌ها و فشارهای خارجی اشاره کرد و گفت: ما این سربلندی را از امام (ره) و رهبری و مردمی داریم که از امتحان‌های سخت جنگ تحمیلی و تحریم سربلند بیرون آمدند.

رییس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به مدیریت مموفق بیماری کرونا اظهارداشت: حتی با وجود غافلگیر شدن نظام بهداشتی کشور، جمهوری اسلامی بعد از گذشت چندماه از شیوع بیماری، توانایی‌های بهداشتی خود را رخ جهانیان کشید و از کشورهای موفق در مدیریت این بیماری بود.

اکرمی، ظرفیت‌های غنی انسانی، فرهنگی، دینی و طبیعی کشور را فرصت دانست و گفت: ما خیلی ظرفیت داریم؛ متاسفانه، اشکال ما این است که از ظرفیت‌هایمان به درستی استفاده نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد: می‌توانیم در همین شرایطی که از فروش نفت و محصولات غیرنفتی ما جلوگیری می‌کنند، با استفاده از امکانات علمی و نظامی و ظرفیت‌های مردمی و تنوع آب و هوایی مشکلات کشور را حل کنیم.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *