د٫ مرداد ۱ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه‌های کشور

انتخابات خانه مطبوعات همدان برگزار می‌شود

1 دقیقه خوانده شده
انتخابات خانه مطبوعات همدان برگزار می‌شود

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان اظهار داشت: در این مجمع علاوه بر انتخاب هفت عضو اصلی هیات مدیره، ۲ بازرس خانه مطبوعات برای مدت یک سال نیز انتخاب می‌شوند. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از ایرنا؛ مهرداد حمزه گفت: از بین اعضایی که عضو سامانه خانه مطبوعات شده‌اند، یک نفر از سرپرستان خبرگزاری‌ها، یک نفر از سرپرستان روزنامه‌های سراسری، ۲ نفر از مدیران مسوول رسانه‌های محلی و سه نفر از بین خبرنگاران برای عضویت در هیات مدیره انتخاب می‌شوند.

وی افزود: اعضا می‌توانند از روز ۱۴ تا ۲۵ آبان با مراجعه به صفحه خود در سامانه خانه مطبوعات اعلام کاندیداتوری کنند.

او با بیان اینکه روند انتخابات با انتشار فراخوان مجمع در روز ۱۲ آبان شروع شده و تا روز ۲۸ آبان ادامه خواهد یافت گفت: تا ۲ روز مانده به روز انتخابات فرآیند عضوگیری در سامانه ادامه دارد.

حمزه داشتن بیمه و حداقل مدرک لیسانس را از شرایط اصلی عضویت در سامانه خانه مطبوعات برشمرد و افزود: در دوره‌های گذشته مشارکت اعضای خانه مطبوعات استان در فرآیند انتخابات، قابل تقدیر بوده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود انتخابات با حضور حداکثری اعضا و تعداد قابل توجه کاندیداها برگزار شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان با اشاره به اینکه امکان تغییر نقش اعضا در سامانه برای کاندیداتوری هیات مدیره وجود دارد خاطر نشان کرد: در طول زمان اعلام شده برای کاندیداتوری افراد با ورود به سامانه می‌توانند گزینه لغو عضویت را انتخاب و پس از به‌روزرسانی مدارک خود با نقش جدید عضو خانه شوند.

او خانه مطبوعات استان همدان را یکی از موفق‌ترین خانه‌های مطبوعات کشور دانست و همدلی و همراهی هیات مدیره و اعضای این مجموعه با یکدیگر را یکی از دلایل این موفقیت عنوان کرد.

حمزه برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته خبرنگار در سه سال، برگزاری کلاس‌های آموزشی، حمایت صنفی و حقوقی از اصحاب رسانه، تلاش برای ارتقای جایگاه خبرنگاران در سطح استان، پیگیری مطالبات نشریات و رسانه‌ها از دستگاه‌های دولتی و نیمه‌دولتی را از برنامه های انجام شده خانه مطبوعات همدان برشمرد.

وی ادامه داد: پیگیری حمایت‌های مالی از نشریات و خبرنگاران در برنامه‌های مختلف، پیگیری مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران و رفع بسیاری از آنها، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی به مناسبت‌های مختلف با مدیران رسانه و خبرنگاران از دیگر اقدامات انجام شده توسط هیات مدیره خانه مطبوعات همدان است.

او یادآوری کرد: به اذعان بسیاری از مدیران و مسوولان از جمله معاون حاضر و سابق امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، استاندار فعلی و سابق همدان، معاونان استاندار، فرمانداران، مدیران کل، مدیران رسانه‌ها و خبرنگاران دوره اخیر خانه مطبوعات همدان یکی از موفق‌ترین دوره‌های فعالیت این خانه از ابتدای تاسیس تاکنون بوده است.

انتخابات خانه مطبوعات همدان برگزار می‌شود

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *