د٫ خرداد ۷ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

المیادین: مذاکره لبنان با سوریه بر سر خبرنگار آمریکایی صحت ندارد

1 دقیقه خوانده شده

شبکه المیادین اخبار حاکی از مذاکره یک مقام لبنانی با مقامات سوری در سفرش به دمشق درباره ناپدید شدن یک شهروند و روزنامه نگار آمریکایی در سوریه را مردود خواند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از خبرگزاری فارس؛ شبکه المیادین به نقل از خبرنگار خود در دمشق اخبار حاکی از اینکه رئیس سازمان اطلاعات و امنیت لبنان در سفر به دمشق حامل پیامی از سوی واشنگتن درباره «اوستین تایس» شهروند و روزنامه نگار آمریکایی در سوریه بوده باشد، رد کرد.

این شبکه تاکید کرد: «اخبار حاکی از وجود مذاکراتی در این باره یا اینکه حتی مقامات سوریه حضور این خبرنگار نزد خود را تصدیق کنند، وجود ندارد.»

شبکه المیادین گفت: «سرلشکر ابراهیم همیشه به دمشق سفر می‌کند، اما درباره این موضوع اصلا بحث نشده است.»

شبکه الجدید لبنان دیروز گفته بود که عباس ابراهیم گفته است که بعد از بازگشت از واشنگتن سفر دو روزه‌ای به سوریه داشته تا درباره آزادی اوستن تایس، شهروند آمریکایی میانجیگری کند.

پایگاه خبری النشره نیز دیروز به نقل از سرلشکر ابراهیم  نوشت: «پس از سفرم به واشنگتن، سفری دو روزه به سوریه داشتم، صحبت درباره تایس متوقف نشده و نخواهد شد، به مادرش قول داده‌ام که موضوع تحریم‌ها، مرا از تکمیل پرونده پسرش بازندارد.»

اوستن تایس، روزنامه نگار مستقل و افسر سابق مارینز آمریکا در سال ۲۰۱۲ در سوریه ناپدید شده و آمریکایی‌ها گمان می‌کنند که نزد دولت سوریه در بازداشت است.

المیادین: مذاکره لبنان با سوریه بر سر خبرنگار آمریکایی صحت ندارد

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *