پ٫ اسفند ۱۰ام, ۱۴۰۲

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

اعلام نتایج اولیه رتبه بندی روزنامه‌ها با ضریب کیفی زیر ۴۰

1 دقیقه خوانده شده
نتایج ارزیابی اولیه روزنامه ها با ضریب کیفی زیر 40 اعلام شد.
اعلام نتایج اولیه رتبه بندی روزنامه‌ها با ضریب کیفی زیر 40

به ‌گزارش پایگاه خبری تحیلی خبرنگاران و رسانه و یه نقل از روابط‌ عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ در این دور از رتبه بندی، ۱۱۳ روزنامه سراسری، منطقهای و استانی که ضریب کیفی پایین تر از امتیاز۴۰ داشتند، مورد ارزیابی مجدد قرار گرفتند.

در پی اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خصوص اجرای بند ۴ ماده ۳ دستورالعمل اجرایی آگهی‌های دولتی مبنی بر اینکه رسانه‌هایی که حد نصاب ضریب کیفی لازم را کسب نکرده باشند فاقد شرایط دریافت آگهی دولتی هستند، مهلتی برای ارتقای کیفی روزنامه‌های مذکور در نظر گرفته شد. در پایان این مهلت کمیته ای به منظور بروز رسانی ارزیابی قبلی روزنامه‌های موضوع بند ۴ ماده ۳ دستورالعمل فوق الذکر تشکیل شد تا نسبت به بررسی عملکرد این روزنامه ها مطابق شاخصهای رتبه بندی اقدام کند. با پایان کار کمیته اشاره شده، نتایج اولیه دور جدید رتبه‌بندی در جدول زیر منتشر شده است.

در این ارزیابی ۵ شماره از هر روزنامه به تاریخهای ۲۸ خرداد، ۵ تیر، ۱۰ مرداد، ۱۵ شهریور و ۲۰ مهر سال جاری، ملاک عمل بوده و روزنامه‌ها بر اساس شاخص‌های اعلام شده قبلی، ارزیابی مجدد شدند. همچنین روزنامههایی که فاقد امتیاز رتبه بندی بودند، در این مرحه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، مدیران مسئول روزنامه‌ها تا پایان وقت روز سوم دی ماه جاری فرصت دارند، اعتراضات احتمالی خود به نتایج رتبه‌بندی را با سربرگ و امضای مدیرمسئول روزنامه از طریق نمابر به شماره ۸۸۷۴۷۷۴۵ – ۰۲۱ و یا به پست الکترونیکی s.farhangi@farhangmail.ir ارسال کنند. در نامه ارسالی لازم است، شاخص مورد اعتراض، توضیحات لازم و شماره تماس مستقیم مدیرمسئول ذکر شود. گفتنی است تاریخ جلسات تجدیدنظر و نوبت هریک از مدیران مسئول روزنامه های معترض پس از تعیین، به آنان اعلام می‌شود.

جدول اکسل رتبه بندی روزنامه های زیر ۴۰ به تفکیک شاخص و روزنامه در لینک زیر قابل مشاهده است:

 نتایج اولیه رتبه بندی روزنامه ها با ضریب کیفی زیر ۴۰

لینک کوتاه: http://khabarnegaranvaresane.ir/?p=13126

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *