ی٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

اعلام نتایج اولیه دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری

1 دقیقه خوانده شده
کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با اعلام نتایج اولیه رتبه‌بندی دور چهارم، فرصتی ۱۰ روزه برای اعلام نظر مدیران مسئول شرکت کننده در رتبه‌بندی در نظر گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مدیران مسئول پایگاه‌های خبری شرکت کننده در دور چهارم رتبه بندی می‌توانند در صورت اعتراض به نتایج اولیه، مستندات خود را حداکثر تا تاریخ ۱۶آبان ماه به نشانی rotbehbandi4@gmail.com ارسال کنند.

نتایج نهایی دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری پس از جلسه بررسی مستندات مدیران مسئول و ارزیابی مجدد توسط کمیته به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

پیش از این نتایج خوداظهاری‌ها در سه مرحله توسط اعضای کمیته رتبه‌بندی ارزیابی و راستی آزمایی شده است.

کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری توجه به نکات زیر را ضروری می‌داند:

۱.نتایج اولیه بر اساس حروف الفبا و بدون رده بندی بوده و ضرایب رسانه های استانی، تخصصی و اختصاصی در آن اعمال نشده است.

۲.نتایج اولیه شامل ارزیابی و راستی آزمایی مستندات ارسالی خوداظهاری ارسالی پایگاه‌های خبری توسط کمیته رتبه‌بندی است و صرفا در صورتی که مدیران مسئول شرکت کننده در رتبه‌بندی معتقدند برخی مستندات که قبلا ارسال کرده اند لازم است مجددا بررسی شود نسبت به ارائه توضیحات و ارسال مجدد آن اقدام کنند.

۳.با توجه به اینکه رعایت ماده۱۸ قانون مطبوعات یکی از شروط مصرح در شیوه نامه رتبه‌بندی بوده است در صورتی که در ستون توضیحات به این فقدان اشاره شده است لطفا نسبت به اصلاح آن اقدام شود تا نام آن پایگاه خبری در نتایج نهایی منتشر شود.

۴.با توجه به اینکه ارزیابی انجام شده بر اساس عملکرد پایگاه خبری در سال ۹۸ است، اگر آن پایگاه خبری در سال جاری غیرفعال و یا نیمه فعال بوده باشد در زمره پایگاه‌های خبری مشمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات قرار می گیرد؛ در این وضعیت ضروری است نسبت به فعالیت مستمر اهتمام ویژه صورت گیرد.

۵. در این دوره از رتبه بندی امتیاز منفی “نداشتن آرشیو” و “به روز نبودن صفحه اول” که جمعا ۶ امتیاز منفی داشت از نتایج رتبه بندی حذف شد.

ترکیب کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری به قرار زیر است:

احسان اله حجتی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی

دکتر شکرخواه و دکتر رفعتی به عنوان اعضای هیات علمی کمیته رتبه‌بندی

«بیژن مقدم و مسعود فاتح» مدیران مسئول پایگاه‌های خبری الف و سیتنا به عنوان ۲ عضو نماینده مدیران مسئول پایگاه‌های خبری عمومی و تخصصی و «حبیب عباسی و علی اصغر شفیعیان» سردبیران پایگاه‌های خبری شفقنا و انصاف به عنوان ۲ عضو دیگر کمیته رتبه‌بندی که از سوی مدیران ۲۰ رسانه برتر دور سوم انتخاب شده اند.

برای مشاهده نتایج اولیه چهارمین رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری روی لینک زیر کلیک کنید:

http://khabarnegaranvaresane.ir/?p=3382

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *