س٫ مرداد ۲ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه‌های کشور

آیین روز خبرنگار در البرز به صورت مجازی برگزار می‌شود

1 دقیقه خوانده شده
خانه مطبوعات البرز در دعوت خبرنگاران دخالتی نداشته است

مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز گفت: آیین روز خبرنگار (۱۷ مرداد) امسال با توجه به وضعیت قرمز استان درخصوص شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از خبرگزاری فارس؛ رضا عباس‌ زاده، مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز، در جمع خبرنگاران، گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج به مناسبت روز خبرنگار ۲ میلیارد ریال هدیه برای خبرنگاران فعال اختصاص دادند.

وی خاطر نشان کرد: طبق مصوبه شورای اطلاع‌رسانی استان البرز همه ارگانها و ادارات کل نیز باید به مناسبت روز خبرنگار با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت ویژه از خبرنگاران فعال حوزه متبوع خود تجلیل کنند.

مدیر عامل  خانه مطبوعات البرز اظهار کرد: اختتامیه جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان که قرار بود ۱۵ مرداد ماه برگزار شود برای بررسی دقیق‌تر آثار ارسال شده توسط داوران ۱۰ روز به تعویق افتاد.

عباس‌زاده همچنین از تدوین پروتکل بهداشتی نشست‌های خبری و آیین روز خبرنگار توسط خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز به منظور حفاظت بیشتر از خبرنگاران به عنوان فعالان خط مقدم مقابله با کرونا در کنار مدافعان سلامت خبر داد.

وی افزود: این پروتکل در ۱۲ بند و یک تبصره منطبق با پروتکل‌های بهداشت و نظر کارشناسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی البرز تدوین شده است.

پروتکل بهداشتی برگزاری نشست‌های خبری در شرایط شیوع کرونا به قرار زیر است:

۱. استفاده از ظرفیت شبکه‌های ارتباطی الکترونیکی و تصویری برای برگزاری جلسات خبری مجازی و ارسال اخبار به خبرنگاران با هماهنگی روابط عمومی ها در اولویت قرار گیرد.

۲. در صورت نیاز به برگزاری نشست خبری، سعی بر برگزاری جلسه در فضای روباز و محیط دارای وسعت متناسب باشد.

۳. مکان برگزاری نشست و مراسم حتما دارای تهویه مناسب و پنجره باز باشد. (جهت برگزاری نشست خبری به ازای هر ۱۲ متر فضای بسته، وجود ۲ متر مربع پنجره باز، الزامی است.)

۴. ضدعفونی کردن دست‌‌ها و انجام تب سنجی در بدو ورود انجام پذیرد. همچنین سنجش میزان اکسیژن خون با رعایت موازین بهداشتی(پالس اکسی متری) در برگزاری نشست‌های خبری توصیه می شود.

۵. رعایت حداقل فاصله فیزیکی یک و نیم تا ۲ متر در زمان حضور و استقرار افراد الزامی است.

۶. به همراه داشتن و استفاده از ماسک الزامی است. علاوه بر آن ارائه ماسک بهداشتی در بسته‌بندی تک نفره از سوی سازمان برگزار کننده برای خبرنگاران مایه مزید امتنان است.

٧. عدم ازدحام در هنگام ورود و خروج ضروری است.

٨. مدت زمان برگزاری آیین و نشست، حتی الامکان کوتاه بوده و ترجیحا زیر یک ساعت در نظر گرفته شود.

۹. حضور بیش از ۲۵ نفر خبرنگار در هر نشست خبری، مجاز نمی‌باشد. (دعوت از افراد به صورت محدود و با نام رسانه و فرد مدعو پیشنهاد می شود.)

۱۰. برگزاری نشست‌های خبری و برگزاری آئین‌های افتتاحیه و اختتامیه و نظایر آن که مستلزم سفر برون شهری است، تا اطلاع ثانوی ممنوع شود.

۱۱. پذیرایی توصیه شده برای همه نشست‌های خبری آب معدنی و اقلام دارای بسته‌بندی بهداشتی است.
۱۲. توصیه می‌شود قبل و بعد از برگزاری نشست خبری مکان برگزاری، توسط دستگاه‌های مه پاش با الکل ۷۰ درصد ضد عفونی شود.

تبصره:

باتوجه به شرایط فعلی شیوع کرونا و وضعیت قرمز موجود در استان‌هایی همچون البرز  بازدیدهای روز خبرنگار از رسانه‌های مختلف با محدودیت مواجه بوده و با توجه به دورکاری برخی خبرنگاران و همچنین عنایت به سلامت حاضران در رسانه‌ها و نیز میهمانان پیشنهاد می‌شود هرگونه برنامه حضور در رسانه‌ها برای تبریک و تجلیل در صورت امکان در شرایط بهتر پساکرونا بوده و در صورت تشخیص ضرورت، حضور حتما با هماهنگی قبلی و در زمان محدود مشخص و با نفرات محدود و بارعایت پروتکل های بهداشتی و اصل فاصله گذاری، انجام پذیرد.

آیین روز خبرنگار در البرز به صورت مجازی برگزار می‌شود

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *