د٫ فروردین ۲۷ام, ۱۴۰۳

خبرنگاران و رسانه

حاوی اخبار صنف خبرنگاران، اصحاب مطبوعات و رسانه های کشور

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای حوزه فرهنگی و هنری آسیب دیده در بحران کرونا

1 دقیقه خوانده شده
آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای حوزه فرهنگی و هنری آسیب دیده در بحران کرونا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: ثبت نام دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای حوزه فرهنگی و هنری آسیب دیده در بحران کرونا در سامانه کارا آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرنگاران و رسانه و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر؛ فاطمه کرمپور با اعلام این خبر افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به ثبت نام کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در بحران کرونا در حوزه فرهنگ و هنر جهت دریافت تسهیلات در سامانه کارا نموده است.

وی با بیان این مطلب که سامانه kara.mcls.gov.ir برای ثبت تقاضای تسهیلات معرفی شده است، اظهار داشت: ۱۳ رشته کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در سامانه تعریف شده که باید هنگام تقاضا رشته فعالیت خود را انتخاب کنند.

کرمپور با اشاره به اینکه کسب و کارهایی که دارای کد کارگاه تامین اجتماعی هستند در مرحله اول این تسهیلات قرار دارند، افزود: متقاضیان فاقد کد بیمه در مرحله دوم می توانند تسهیلات دریافت کنند.

وی ادامه داد: ۲۰ بانک و موسسه مالی برای دریافت تسهیلات متقاضیان در سامانه معرفی شده است.

کرمپور بیان کرد: متقاضیان به محض دریافت پیامک بر اساس کد ملی، باید فرایند ثبت‌نام و ارائه مشخصات اولیه را تکمیل کنند و سپس اطلاعات ثبت شده به بانک‌های عامل ارسال و مراحل پرداخت تسهیلات را آغاز کنند.

وی عنوان داشت: فعال بودن کسب و کارها، تعدیل نکردن نیروها و عدم استفاده از بیمه بیکاری از سال گذشته تاکنون از شرایط دریافت تسهیلات می باشد.

کرمپور با اشاره به اینکه وثیقه های دریافتی از سوی بانک برای کسب و کارها متفاوت و با ارائه سفته و معرفی ضامن خواهد بود، تصریح کرد: مبلغ تسهیلات برای واحدهای تعطیل شده‌ اجباری مبلغ ۱۶ میلیون تومان و برای واحدهای کسب و کاری فعال تعطیل نشده‌ به ازای هر فرد شاغل ۱۲ میلیون تومان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از مهر ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای حوزه فرهنگی و هنری آسیب دیده در بحران کرونا

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *